Animatsiooni loomine

Toimub
05.10 - 30.11.2020
E kell 19.30-21.00
Google Meet
Maht
18 akad t
Hind
162 €
Koolitaja
Toomas Loide

Koolitus toimub veebikeskkonnas Google Meet. Koolitaja saadab 15 minutit enne algust lingi, millega saate koolitusega liituda. Vajalik on hea internetiühendus, mikronon ja kaamera.

Koolitus sobib nii algajale kui ka juba kunsti harrastajale, kes soovib õppida looma animatsioone. Animeeritud sõnum torkab paremini silma ja püüab tähelepanu.

Koolitus hõlmab üldisi kunstiteadmisi, storyboard’i kirjutamist ja huvitavaid animatsioone. Koolitusel valmib 5-15 sekundiline animatsioon, kasutades OpenToonz tarkvara.

Palume kaasa võtta sülearvuti, arvutihiir ja soovitavalt digilaud, mis teeb animatsioonide loomise oluliselt mugavamaks. OpenToonz on tasuta tarkvara, mille palume enne koolitust oma arvutisse istalleerida.

Tunnid toimuvad 9 korral (a 2 ak. tundi)

Animatsiooni loomise teemad

  • animatsiooni põhiprintsiibid
  • programmiga tutvumine
  • Storyboard, animatsioon
  • kihid, kompositsioon, värvid
  • animatsioon, vaba teema
  • viimistlemine, audio
  • analüüs

Õppetöö kogumaht on 22 akadeemilist tundi (sh 18 tundi auditoorset ja 4 tundi iseseisvat tööd).

Juhendaja Toomas Loide animatsiooni näide OpenToonz tarkvaral.

Koolitusel õppinud Lorette Martini loodud animatsioon.

Veidike ajalugu:

100 aastat tagasi (1920.a.) loodi esimene värviline multifilm- John Randolph Bray animatsioon "The Debut of Thomas Cat". Hääle sai animatsioon 1928. aastal, mil Walter Elias Disney pani Miki-Hiire laulma "Aurulaev Willie"s. Siit sai alus animatsiooni laialdasemale levikule ja kiirele arengule.1931. aastal ilmus Eestis "Kutsu Juku seiklusi", autorid Voldemar Päts, Elmar Jaanimägi, Aleksander Teppor. 1947.aastal loodi Tallinnfilmi tiitrite animatsiooniosakond, seal töötas Elbert Tuganov, 1958 aastal loodi "Tallinfilmi" nukufilm. Esimene nukufilm oli "Peetrikese unenägu". Rein Raamat- "Tallinfilmi" joonisfilmi stuudio looja.

Koolitaja

Tartu Rahvaülikool on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Koolituskaardi kohta täpsemat infot leiate Töötukassa kodulehel. Uuri ka programmi Tööta ja õpi.

Liitu uudiskirjaga