Keraamilise peaga nuku valmistamine Uus!

Nukukursuse eesmärk on tutvustada nuku valmistamise tehnilisi nippe. Nukkude pead, käed ja jalad on keraamilised, selleks on enne valmistatud kipsvorm ning sellesse valatud savi. Savidetailid maalitakse ja kaetakse glasuuriga. Kehade ja aksessuaaride meisterdamiseks kasutatakse taaskasutusmaterjale.

Toimub
17.08 - 18.12.2020
koolitus toimub ajavahemikus 17.08-18.12, täpne aeg augustukuus
Vaksali 7, Tartu
Maht
50 akad t
Hind
320 €
Koolitajad
Eva Krivonogova Priit Allas Kai Paks

Koolitusel valmib autorinukk keraamilise pea, käte ja jalgadega. Käsitööga tegelejatele võimalus laiendada oma toodete valikut. Nukukogujad hindavad väga käsitööna valmistatud nukke.

Koolitusele palume kaasa võtta nukk, millel pole juukseid ega liikuvaid silmi. Nukult võetakse pea, käte ja jalgade jaoks kipsvorm ning valminud kipsvormi valatakse savi, millest saab teie nuku savidetailid.

Koolituskaart ja soodustus

Tartu Rahvaülikool on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Koolituskaardi kohta täpsemat infot leiate Töötukassa kodulehel. Uuri ka programmi Tööta ja õpi. Küsi lisainfot ja abi koolitusjuhilt: Kersti Kohtla kersti@rahvaylikool.ee, 5330 5205

Antud kursuse puhul kehtib tulumaksusoodustus (Tulumaksuseadus § 26). Teie poolt tasutud summa esitame Maksu- ja Tolliametile, mis kantakse Teie tuludeklaratsiooni koolituskuluna..

Teemad

  • Kipsvormid - nukupea, käed ja jalad Kipsi kasutatakse keraamikas mitmel otstarbel. Temast võib valada plaate saviesemete kuivatamiseks, kettaid treimisalusteks ja templeid reljeefse mustri vajutamiseks, kuid enim kasutatakse kipsi esemetest vormide võtmiseks.
  • Savi valamine kipsvormidesse,viimistlus, glasuuruurimine, maalimine, põletamine keraamikaahjus
  • Tekstiilist nuku kere, jalgade, käte osade valmistamine
  • Riiete ja muude aksessuaaride valmistamine

Koolitajad

Liitu uudiskirjaga