Qi gong- Hiina energiavõimlemine

Toimub
09.02 - 22.03.2020
9., 16.veebruar, 1., 15., 22.märts kell 17.00-18.30
Pepleri 4, Tartu
Maht
10 akad t
Hind
64 €
Koolitaja
Triina Mänd

Chi kung e qi gong on Hiina energiavõimlemine koos hingamisharjutuste ja meditatsiooniga. See on üks kaheksast hiina tervisekunstist - traditsiooniline asendite, hingamisharjutuste ja meditatsiooni süsteem organismi energiataseme tõstmiseks ja harmoniseerimiseks. Qi gong'i kehalisi harjutusi võivad sooritada kõik. Koolitusele ootame nii algajaid kui jätkajaid.

See on keha, hingamise ja meele ühendus, kus kesksel kohal on teadlikkus ja kontroll oma eluenergia (chi, qi, prana) üle.

Tegeledes qi gong'iga parandame oma qi (chi) ringlust ja ka tervislikku seisundit.

Qi gong'i sooritamiseks on palju erinevaid vorme ja erinevates koolkondades on varieeruvad ka sellega tegelemise eesmärgid.

Qi gong'is ei tehta tavalisi füüsilisi harjutusi, vaid neid sooritades tuleb kasutada oma mõtet ja kujutlusvõimet, kujundlikku mõtlemist. Vaid sel juhul hakkavad tööle ka vajalikud sisemised protsessid, mis panevad chi liikuma. Tegeledes tervise qi gong'iga on põhiline saavutada kontroll oma hingamise, keha ja meele üle, mis aitab jõuda sisemise tasakaaluni.

Alustamiseks parimat vanust pole, siiski ei soovitata meditatsiooniga tegeleda väga väikestel lastel ja noorukitel, kes ei oska oma teadvust kontrollida.

Riietus peaks olema mugav ja liikumist võimaldav, soovi korral saab riideid vahetada enne ja pärast tundi kohapeal.

Koolitaja

Liitu uudiskirjaga