Kuidas kohaneda elumuutustega?

Toimub
21.03.2020
L kell 10.00-17.15
Pepleri 4, Tartu
Maht
8 akad t
Hind
86 €
Koolitaja
Naatan Haamer

Elukeskkond ja ka meie ise liigume pidevas muutusprotsessis. On muutusi, millega kohanemine ei valmista meile raskusi, aga aegajalt võib mõni muutus nõuda meilt suuri pingutusi, et kõikuma läinud tasakaal taastada. Toimetulekut toetab võimalus oma kogemust kellegagi jagada, mõtteid vahetada ja õppida olemasolevatest kogemustest ning teadmistest.

Selliseid muutusi, kus on selged märgid, et endisel moel enam edasi ei saa ja tuleb hakata otsima uusi võimalusi oma elu jätkamiseks, nimetatakse ka kriisideks. Kuna selline muutus sisaldab alati ka kaotust ja millestki loobumist, võime rääkida ka leinast. Leina mõistame siin kui igasugusele inimelu olulisele kaotusele järgnevat emotsionaalset, füüsilist ja ka eksistentsiaalset protsessi.

Kuna erineva kaaluga muutused on elu loomulik osa, siis on hea nende olukordade üle pisut rohkem arutleda ja otsida meid parimal moel toetavaid toimetuleku viise. Koolitus keskendubki muutustega kohanemist toetavatele teadmistele ja oskustele.

Koolituse teemad

  • Milliseid muutusi läbib inimene oma elukaarel?
  • Kuidas muutusest saab kriis?
  • Mis juhtub inimesega kriisis ja kuidas sellega toime tulla?
  • Mis toetab muutusterohkes maailmas ja elus?
  • Kuidas kanda hoolt enda ja meie lähedaste raskuste ja valu eest?
  • Mis on selle kõige tähendus ja mõte?

Koolitusel saab kuulda teoreetilisi vaateid ja praktilisi näiteid, arutleda ühiselt ja väikestes gruppides erinevate kogemuste üle. Teadmisi ja mõtteid saab kinnistada praktilisi harjutusi tehes.

Koolitusel on lõunapaus (45 minutit) ja 2 väiksemat pausi.

Koolitaja

Liitu uudiskirjaga