Arvutiõpe algajatele ja veidi oskajatele vene keeles

Soovitav on arvutikasutamise oskus miinimumtasemel (arvuti ja programmide avamine-sulgemine, töö hiirega, interneti kasutamine uudiste lugemiseks) ja nõutav sihtgruppi kuulumine.

20.01 - 13.02.2020
E ja N kell 10.00 - 13.15
Tasuta
Svetlana George

Koolituse sihtgrupiks on tööealised inimesed:

• madala haridustasemega eesti keelt mittekõnelevad väikelastevanemad
  • madala haridustasemega eesti keelt mittekõnelevad noored
  • 35-64-aastased majanduslikult mitteaktiivsed mitte-eestlased
  • madalat haridustaset eeldavatel ametikohtadel töötavad aegunud kõrgharidusega mitte-eestlased
  • madala haridustasemega oskustöötajad ja lihttöölised, mitte-eestlased

Teemad

• Töö alustamine ja lõpetamine, Windows'i keskkond, hiir, klaviatuur jt seadmed.
  • Failihaldus – fail, kaust, salvestamine, teisaldamine, kaustade otsing, kustutamine.
  • Tekstidokumentide koostamine – lihtsamate dokumentide koostamine, parandamine, redigeerimine ja salvestamine.
  • Interneti ja e-posti kasutamine – liikumine Internetis, info otsimine kasutades otsingumootoreid (sh õppimisalase info otsimine), erinevad veebipõhised enesearengukeskkonnad. Suhtluskeskkonnad. Õppimisvõimaluste leidmine.
  • Korrektse kirja koostamine, kirja lugemine, vastamine, kirjale manuse lisamine ja avamine. Netikett.
  • ID-kaardi elektrooniline kasutamine – tarkvara paigaldamine, isikutuvastamine riigiportaalis ja patsiendiportaalis, dokumentide allkirjastamine.

Koolitus toimub Tartu Rahvaülikooli projekti "Arvuti-, keele- ja suhtlemisoskuste koolitused vabahariduslikes koolituskeskustes" raames.