Abi vajav laps. Lasteaia/lastehoiu ja kodu koostöö

Õpetajatel on tihti mulje, et vanemad ei kuula neid ja eiravad lasteaia nõuandeid. Sama tunnevad tihti ka lapsevanemad. Mõnikord on lapsevanema kaebuseks, et õpetaja ei kuula ega arvesta pere arvamusega. Kui inimesele tundub, et teda ei kuulata, siis tõmbub ta enamasti suhtest tagasi, ignoreerib partnerit või ründab teda. Selle tulemusena jäävad aga laste probleemid lahendamata. Koolitustel arutletakse selle üle, kuidas muuta lasteaia ja vanemate vaheline koostöö efektiivsemaks.

16.04.2020
N kell 17.30 - 19.45
Vaksali 7
Lemme Haldre

Koolitusel antakse ülevaade ühest meetodist, kuidas lapsevanemaga tundlikel teemadel rääkida. Tutvustatakse Hans Spanjaardi suhtlemise mudelit ja harjutatakse selle rakendamist praktikas. Õpitakse probleemide lahendamist läbi probleemilahenduse astmete. Koolituse teises osas antakse ülevaade sellest, kes on abivajav laps. Tutvustatakse tugistruktuure, mis võiksid olla abiks lapsele ja tema vanematele.

Teemad:

• Hea suhte loomine lapsevanemaga. Igapäevane suhte hoidmine ning tagasiside andmine vanematele.
  • Tundlikud teemad ja kuidas neid koostöös vanematega käsitleda.
  • Kui kõik ei lähe nii nagu oodatud? Spanjaardi mudel tundlike teemade käsitlemisel.
  • Probleemide lahendamine läbi probleemilahenduse astmete koostöös vanematega.
  • Abivajav ja hädasolev laps - kes ta on ja kuhu vajadusel suunata.