EDASI LÜKATUD Tatraleiva valmistamine

KURSUS ON EDASI LÜKATUD, UUS TOIMUMISAEG ON VÄLJASELGITAMISEL.Tatraleiba küpsetatakse eestimaisest toortatra jahust, millel on palju tervisttoovaid omadusi. Selline leib on maitsev vaheldus igaühele, kuid sobib ka neile, kes tervislikel põhjustel peavad vältima enda või pere toidulaual gluteeni, pärmi, muna ja kaseiini/laktoosi.

Toimub
24.04.2020
R kell 17.30-19.45
Pepleri 4, Tartu
Maht
3 akad t
Hind
27 €
Koolitaja
Liisa Kaasik

Tatraleiba küpsetatakse eestimaisest toortatra jahust, millel on palju tervisttoovaid omadusi. Selline leib on maitsev vaheldus igaühele, kuid sobib ka neile, kes tervislikel põhjustel peavad vältima enda või pere toidulaual gluteeni, pärmi, muna ja kaseiini/laktoosi.Piret on osalenud meie kursusel ning tema tagasiside: olen 4 aastat otsinud seda "õiget" leiba enda jaoks. Just leib oli see, mille järgi alati puudust tundsin. Ära proovitud on ilmselt kõik gluteenivabad poeleivad ja pikka aega olen küpsetanud leiba gluteenivabadest jahudest. Aga rahul ei olnud, kuna jahud ja ka gluteenivabad leivad sisaldavad kõiksugu tärklisi, lisaaineid jne. Tahtsin naturaalset leiba, just juuretisega ja lisaainete vaba. Nüüd võin öelda, et olen tänu Liisale oma leiva leidnud :) Soovitan tatraleiva koolitust küll kõigile, kes vähegi tervislikumalt toituda soovivad.

Paljudele tuleb üllatusena teadmine, et toortatrast on võimalik küpsetada rukkileivaga üsna sarnase konsistentsiga leiva. Ka tatraleiva maitse on mahe ja mõnus.

Tatraleiva valmistamise teemad:

  • osalejad saavad retsepti ning nippe, mis toortatraleiva küpsetamisel erinevad tavalise rukkijahu leibade tegemisest
  • kohapeal tehakse koos läbi leivaküpsetamise erinevad sammud, vaadatakse maitseaineid jm lisandeid
  • maitstakse ahjusooja tatraleiba
  • lisaks kõneleb Liisa leivapärimusest, uskumustest ja ennetest meie põlistes leivaküpsetamise tavades

Osalejatel palume kaasa võtta pearäti ja põlle.

Koolitaja

Liitu uudiskirjaga