Teraapiline jooga: 3

Jooga kursusele on oodatud nii alustajad kui ka juba joogaga kohtunud inimesed. Harjutused on kõikidele osalejatele jõukohased. Jooga tunnid sisaldavad nii füüsilisi harjutusi, puhastustehnikaid, hingamisharjutusi kui meditatsiooni.

Toimub
28.04 - 26.05.2020
T kell 18.45-20.15
Pepleri 4, Tartu
Maht
10 akad t
Hind
55 €
Koolitaja
Manu Kollom

Jooga on eelkõige keha ja meele haigusi ennetav meetod ehk profülaktiline lähenemine inimheaolule ja seda tasub targalt kasutada, et pikalt ning kvaliteetselt elada.

Joogateraapia, kui tervenemise ja isikliku transformatsiooni tööriist, on kogunud jõudsalt tuntust viimastel aastatel. Sri T. Krishnamacharya ja Sri Yogendraji olid põhilisteks teerajajateks kaasaegsete yogide seas, kelle tegevus muutis iidsed joogatehnikad tavainimestele kättesaadavaks. Sri Yogendraji lihtsustas joogatehnikaid töötavatele ja pereinimestele, kelle igapäeva ei ole seotud vaid range distsipliiniga joogaõpingutele ja valgustumise saavutamisele.

Joogateraapia on asanate (füüsiliste harjutuste), kriyade (keha puhastustehnikad, seedeprotsessi soodustajad, hingamisteede puhastajad), pranayama (hingamisharjutuste) ja meditatsiooni kasutamine keha-meele tasakaalu leidmiseks ja tervendamiseks loomulikul teel.

Esimesel viiel tunnil keskendutakse tööasendist tekkinud murede leevendamisele, seedimisprotsessi reguleerimisele ja meele rahustamise tehnikatele. Harutame lahti pingeid kaelas, lõuas ja silmades, tegeleme rühi ja üleüldiselt keha tugevdamise ning tasakaalustamisega. Tund algab kriyade ja pranayamaga, seejärel asanatega ning lõppeb keskendumisharjutustega ehk liigutakse tõelisele meditatsioonile lähemale.

Riietu mugavalt, hea tava on kasutada oma isiklikku joogamatti ja koolimati kasutamisel katta see lina (asana towel) või rätikuga, lõpulõdvestuseks võta kaasa midagi sooja (pleed, pusa, sokid).

Grupis on kuni 12 osalejat.

Koolituse 2.osas keskendutakse erinevate organite töö stimuleerimisele ja toniseerimisele. Peale seedesüsteemi minnakse edasi kopsutöö ja hingamisteede, endokriinsüsteemi, närvisüsteemiga ning kevade poole maksa toetamise ja erituselundkonnaga. Igas tunnis hoolitsetakse ka liigeste ja lihaste ning südametöö eest.

Koolitaja

Liitu uudiskirjaga