Shindo: töötuba Kevadine ainevahetuse äratus

Shindo® on elav ja arenev meetod, mille looja jaapanlanna Kazuko Kuratomi ammutab inspiratsiooni Jaapani kultuurist. Õpetus antakse edasi iidsel idamaa kombel õpetajalt õpilasele. Shindo on terviklik meetod, mis tasakaalustab meelt ja keha, vabastab emotsioone, lõõgastab, aitab lahustada energiablokeeringuid. Shindo õpetab olema kohal siin ja praegu, olema heatahtlikult tähelepanelik ja ärkvel.

07.03.2020
L kell 10.30-13.45
Riina Kasterpalu

Töötuba alustame lihtsate ja jõukohaste energiat liikuma panevate harjutustega.

Seejärel võtame aega, et häälestuda endale ja eesseisvale lõõgastusele. Töötoa suurema osa pühendame energiameridiaanide töö korrastamisele tehes Shindo, Sonkyo ja Jomoni seeriate lõõgastus- ja venitusharjutusi. Kuivõrd inimene on terviklik süsteem, siis ainevahetust mõjutavas töötoas me võtame aega nii maksakanali kui ka ülejäänud üheteistkümne siseelundi tööd reguleeriva energiakanali jaoks.

Kasutame harjutuste tõhustamiseks sügavat väljahingamist ja anname kehale võimaluse lõdvestuda.

Töötuba kulgeb kahes jaoks, vahepeal teeme sirutus- ja joogipausi.

Selga sobivad mugavad õhku läbilaskvad riided, millega on hea matil harjutusi sooritada. Kasuks tulevad varvassokid. Riideid saab vahetada kohapeal enne ja pärast tundi. Matid on kohapeal olemas, mille võib katta oma linaga, samuti võib kaasa tuua oma mati.