Individuaalõpe: saviesemete vormimine potikedral: edasijõudnutele

Toimub
28.02 - 31.05.2022
kokkuleppel
Vaksali 7, Tartu
Maht
30 akad t
Hind
980 €
Koolitaja
Eva Krivonogova

Individuaalõppe eripära

Individuaalõpe on õppijale sobiva sisu, tempo ja metoodikaga. Koolitusel lähtub juhendaja konkreetse õppija koolitusvajadustest ja -ootustest. Õppija saab valida endale sobiva tundide toimumisaja ja tiheduse.

Koolitus on neile, kes on läbinud saviesemete treimise algkoolituse ning soovivad oskusi täiendada.

Koolituskaart ja soodustus

Tartu Rahvaülikool on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Koolituskaardi kohta täpsemat infot leiate Töötukassa kodulehel. Uuri ka programmi Tööta ja õpi. Küsi lisainfot ja abi koolitusjuhilt: Kersti Kohtla kersti@rahvaylikool.ee, 5330 5205

Antud kursuse puhul kehtib tulumaksusoodustus (Tulumaksuseadus § 26). Teie poolt tasutud summa esitame Maksu- ja Tolliametile, mis kantakse Teie tuludeklaratsiooni koolituskuluna.

Keraamika potikedral treimise teemad

  • pealt aheneva vormi treimine (pudel, vaas, vm)
  • kaanega toos - treimine ühes tükis
  • ühe lille vaas - kera- või munakujuline vaas kitsa kaelaga
  • prantsuse võitoos
  • treitud vormid trimmitakse ja viimistletakse

Õppetöö kogumaht on 40 akadeemilist tundi (sh 30 tundi auditoorset ja praktilist tööd, 10 tundi iseseisvat tööd). Iseseisev töö on järgmiseks tunniks toote idee kavandamine.

Tunnid toimuvad 10 korral (a 3 ak. tundi)

Kui lähiõppele kehtestatakse piirangud, lükkub koolitus edasi

Koroonaviirusega seotud terviseohutuse meetmed Tartu Rahvaülikoolis leiab SIIT

Potikedra ajalugu Esimene primitiivne potikeder võeti kasutusele Mesopotaamias Uruki perioodil umbes 3500 aastat eKr. Algselt valmistati potikeder puidust. Mesopotaamia aladel, kus puit oli väga kallis ja raskesti hangitav, hakati 3000 aastat eKr treikettaid valmistama bituumenikihiga kaetud savist. Hiljem levisid ka kivist valmistatud treikettad. Mesopotaamias kasutatud potiketra aeti ringi käsitsi. Jalaga ringiaetav potikeder leiutati Egiptuses 2000 aastat eKr. Kreeta-Mükeene keraamikud võtsid potikedra kasutusele umbes 15. sajandil eKr. Tänapäeval töötavad paljud potikedrad elektriga, aga endiselt on laialt levinud ka jalaga ringiaetavad potikedrad. (Vikipeedia)

Koolitaja

Liitu uudiskirjaga

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital