Soome keele vestluskursus: kesktasemele kirjanik Mika Keräneniga

Soome keele vestluskursusele on teretulnud kõik soome keele ja kultuuri huvilised, kes oskavad soome keelt vähemalt B1-tasemel.

28.09 - 30.11.2019
L 10.00-11.30
Mika Keränen

Soome keele vestluskursuse jooksul arendatakse eelkõige rääkimisoskust vestluste ja arutluste käigus. Kursus sobib hästi neile, kes tahavad oma keeleoskust värskena hoida ja erinevatel huvipakkuvatel teemadel vestelda. Vestluskursust juhendab kirjanik Mika Keränen, kes lisaks raamatute kirjutamisele on juhendanud ja juhendab praegugi soome keele kursuseid.

Kursusel osalemine eeldab vähemalt B1-taseme keeleoskust.

Õppimine minirühmas võimaldab õpetajal arvestada õppijate soovide ja vajadustega.

Teemad

1. Tutvume omavahel. Arutame sina ja teie sõna kasutust, ühesõnaga - saame sina peale! Samal loengul arutame ka seda, mida kursusel võiks veel ette võtta. Igaüks saab koduseks ülesandeks koostada oma CV, aga see pole kirjalik töö, vaid abimaterjal, et vestelda järgmine kord teemal, mis on töövestlus.

2. Enda tutvustamine, teeme f i k t i i v s e d töövestlused. Mõtle juba ette, kuhu soovid kandideerida? Maasikakorjajaks, arstiks, või hoopis vabatahtlikuks vibulaskmise MMile?

3. Hobid ehk harrastused. Mis tähendab, kui soomlase hobi on Eesti?

4. Soomlased? Ma armastan soomlast! Mõnda aga mitte! Millised nad on, sinu arvates. Juttu tuleb stereotüüpidest. Kodune ülesanne: tutvusta meile oma lemmiksoomlast!

5. Soome edulood ja brändid? Eelmisel korral on juba valitud endale mõni tuntud soomlane, arutleme soomlaste edukuse üle. Võtame ette ka mõned firmamärgid. Marimekko jne.

6. Soomlaste hullud spordialad: sipelgapesas istumine, kepikõnd, raudkangikõnd, mobiili viskamine, rabajalgpall jne

7. ja 8. Need teemad valime koos!

Kursuse maht Õppe kogumaht on 27 tundi (sh 16 tundi auditoorset tööd ja 11 tundi iseseisvat tööd).

Iseseisvaks tööks võib olla detailse info hankimine autentsetest allikatest, võrdlemine ja kokkuvõtte tegemine; väitluseks valmistumine (argumentide sõnastamine, põhjendamine); sündmuste, olukordade ja kogemuste kirjeldamine, neist jutustamine või kirjutamine.