Pärgamentpaberist käsitöökaardi- või kutse valmistamine: minigrupp Uus!

Koolitus toimub sügissemestril 2019

Pärgamendile on kirjutatud ja joonistatud sajandeid. Tänapäeval on loomanahast pärgamendi välja vahetanud taimne pärgamentpaber. Pärgamentpaberil on üks väga oluline erinevus võrreldes teiste paberitega - kui pehme aluse peal proovida nt tühja pastakaga või muu taolise tööriistaga joonistada või kirjutada, siis pärgamentpaber venib ja venitamise tagajärjel tekib valge pilt/tekst. Lisaks saab pärgamentpaberist teha lausa pitsi. Venitamise tehnikat ja kõike sinna juurde käivat on võimalik koolitusel õppida.

Koolituskaart ja soodustus

Tartu Rahvaülikool on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Koolituskaardi kohta täpsemat infot leiate Töötukassa kodulehel. Uuri ka programmi Tööta ja õpi. Küsi lisainfot ja abi koolitusjuhilt: Kersti Kohtla kersti@rahvaylikool.ee, 5330 5205

Antud kursuse puhul kehtib tulumaksusoodustus (Tulumaksuseadus § 26). Teie poolt tasutud summa esitame Maksu- ja Tolliametile, mis kantakse Teie tuludeklaratsiooni koolituskuluna..

Käsitöökaardi valmistamise teemad

  • tutvumine töövahenditega, erinevate paberitega
  • erinevate tehnikate tutvustamine
  • valmib erinevaid tehnikaid kasutades 3 pärgamenditehnikas kaarti.

Koolitusel osalemiseks pole vajalikud mitte mingisugused eelteadmised ega kogemused, sest tänapäevaste vahendite abil saab efektse kaardi valmis teha iga huviline.

Koolitusel valmivad sellised kaardid. Kõik vajaminev materjal ja töövahendid kohapeal kasutamiseks on hinna sees.

Koolitaja

Liitu uudiskirjaga