Mehed köögis: teistmoodi jõuluvorstid

Ka kunstnikud kokkavad! Külas on Tartu Kunstnike Liidu juhatuse esimees Markus Toompere hoopis teises rollis. Koos võetakse ette erinevad kokkamise teemad.

Toimub
28.11.2019
N kell 17.30-20.30
Kuperjanovi 16, Ugala korporatsiooni köök
Maht
4 akad t
Hind
39 €
Koolitaja
Markus Toompere

Siin saate tutvuda Tartu Vorstivabriku kokkamisega

Kui traditsiooniliste verivorstidega on meil seis kaubandusvõrgus suhteliselt hästi, siis natukene erilisemate vorstidega on kehvasti ja just jõulu aegse toidumaratoni vahele midagi teistsugust.

Jõuluvorsti valmistamise teemad

  • Seekord võtame ette Hispaani kulinaarruumist Morcillad, mis on mõõdukalt vürtsikad ja maitseprofiilis annab tunda küüslauk, vürtsköömned ning suitsustatud paprika. Me jätame need vorstid tooreks, sest miks mitte jõulude ajal välja ajada grill, sest Morcillad on kõige paremad just värskelt grillilt tulnuna.

  • Teise vorstina rändame aga teisele poole maakera ja Koreasse ja sellest fantastilisest kulinaarruumist tuleb menüüsse Soondae. Neis vorstides annab võrratut umami maitset misopasta, kergelt annab särtsu punase tšilli helbed ning värskuse loob ingver, selle klassikalise kombinatsiooni taustal on tunda veel röstitud seesamiseemneid. Selle vorsti me kuumutame 80C vees ära ning sobib kergelt pruunistatult serveerituna kimchiga imeliselt hommikulauda.

    Verivorstide puhul kipub nii olema, mida kehvem vorst välimuse poolest on, seda paremini ta maitseb.

Koolitaja

Liitu uudiskirjaga