Poolvääriskividest (metallist vahelülidega) ehete valmistamine

Töötoas valmivad poolvääriskividest kaelakee ja kõrvarõngad (lühikese kaelakee puhul võib juurde teha ka käevõru). Osaleja kombineerib ehted lähtuvalt oma soovist ja maitsest.

Toimub
17.11.2019
P kell 14.00 - 16.30
Pepleri 4, Tartu
Maht
3 akad t
Hind
38 €
Koolitaja
Silvia Pütsep

Kasutada on rikkalik kivide valik (roosa kvarts, ametüst, oonüks, korall, tiigrisilm, hauliit, mäekristall, hematiit, erinevad ahhaadid).

Juhendaja õpetab, kuidas ehteid valmistada ja kuidas kive valida olenevalt soovitud mõjust. Kaelakee (ja käevõru) valmistatakse metallist vahelülidega.

Tööriistad on kohapeal olemas, materjalid (kinnitused ja ülal loetletud kivid) on kursuse hinna sees. Lisatasu eest saab kasutada hõbekinnitusi ja valitud kive (tsitriin, malahhiit, türkiis, naturaalsed pärlid jt) ning võimalik on kaasa osta tangid.

Kividel on sertifikaadid.

Koolituse teemad

  • väärismetallide ja poolvääriskivide hoidmine, hooldamine ja mõju;
  • ehete valmistamise ja parandamise tehnikad ja nipid.

Võib kaasa võtta parandamist vajav ehe, kui jääb aega, siis näidatakse parandamise võimalusi.

Koolitaja Silvia Pütsepa kirg on juba 25 aastat olnud ehete disainimine ja müük ning sellealaste koolituste läbiviimine. Silvia disainib ehteid, kasutades hõbedat, ülekullatud hõbedat, poolvääriskive ja naturaalseid pärleid.

Koolitaja

Tartu Rahvaülikool on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Koolituskaardi kohta täpsemat infot leiate Töötukassa kodulehel. Uuri ka programmi Tööta ja õpi.

Liitu uudiskirjaga