Poolvääriskividest ehete valmistamine

Töötoas saab ülevaate poolvääriskividest ja väärismetallidest, nende hoidmisest ja hooldamisest, samuti ehete valmistamise ja parandamise võtetest ja nippidest. Töötoas valmivad käevõru ja kõrvarõngad või kaelakee, osaleja kombineerib ehted lähtuvalt oma soovist ja maitsest.

Toimub
06.10.2019
P kell 11.00 - 13.30
Pepleri 4, Tartu
Maht
3 akad t
Hind
38 €
Koolitaja
Silvia Pütsep

Kasutada on rikkalik kivide valik (roosa kvarts, ametüst, oonüks, korall, tiigrisilm, hauliit, mäekristall, hematiit, erinevad ahhaadid). Juhendaja õpetab, kuidas ehteid valmistada ja kuidas kive valida olenevalt soovitud mõjust. Käevõru valmistatakse ehete punumiskummiga, kaelaehe tamiiliga.

Tööriistad on kohapeal olemas, materjalid (kinnitused ja ülal loetletud kivid) on kursuse hinna sees. Lisatasu eest saab kasutada hõbekinnitusi ja valitud kive (tsitriin, malahhiit, türkiis, naturaalsed pärlid jt) ning võimalik on kaasa osta tangid.

Kividel on sertifikaadid.

Koolituse teemad

  • ülevaade väärismetallidest ja poolvääriskividest, nende hoidmisest, hooldamisest ja mõjudest;
  • ehete valmistamise ja parandamise nipid.

Võib kaasa võtta parandamist vajav ehe, kui jääb aega, siis näidatakse parandamise võimalusi.

Koolitaja Silvi Pütsepa kirg on juba 25 aastat olnud ehete disainimine ja müük ning sellealaste koolituste läbiviimine. Silvia disainib ehteid, kasutades hõbedat, ülekullatud hõbedat, poolvääriskive ja naturaalseid pärleid.

Koolitaja

Tartu Rahvaülikool on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Koolituskaardi kohta täpsemat infot leiate Töötukassa kodulehel. Uuri ka programmi Tööta ja õpi.

Liitu uudiskirjaga