Kohtumine kirjanikuga – külas on Mika Keränen

Tere tulemast Tartu Rahvaülikooli kultuuriklubisse! Need on kohtumisõhtud, kus meie külalisteks on inimesed, kes meid inspireerivad ja sütitavad oma tegevuste ja mõttemaailmaga. Meie külalisteks on kirjanikud, näitlejad, kunstnikud, teadlased ja mitmete teiste valdkondade esindajad. Need on inimesed, kes võimatu teevad võimalikuks ja nähtamatu nähtavaks. Kohtumisõhtud toimuvad reede õhtuti kell 17.30 - 19.00 rahvaülikooli Pepleri või Vaksali majas. Kohtumisõhtu osalustasu on 7 eurot. Sügissemestri terve sarja osalustasu on 25 eurot ( registreerudes palume kirjutada märkuste lahtrisse „ tasun sarja osalustasu“).

R kell 17.30 - 19.00

Vajalik on eelnev registreerumine!

Vaata ka teisi kultuuriklubi sündmusi sügisel:

Nõuandeid tulevastele kirjanikele. Külas on Mika Keränen

Kuidas saada kirjanikus? Kui kaua aega võtab ühe raamatu kirjutamine? Kultuuriklubi külaliseks on Tartu kirjanik Mika Keränen, kes räägib teemadel, mis on kerkinud üles kohtumistel lugejatega möödunud kümne aasta jooksul Eestimaa koolides ja raamatukogudes. Kirjanikule esitatakse alati palju küsimusi, kuid kahjuks napib tal enamasti aega vastamiseks. Küsimusi on aastate jooksul kogunenud palju. Mõni neist vajab kirjaniku arvates pikemat vastust. Kohtumisõhtul rahvaülikoolis vastabki Mika Keränen talle varem esitatud küsimustele pikalt, rahulikult ja põhjalikult. Ja loomulikult saab talle esitada ka uusi küsimusi.

Mika Keränen on soome päritolu kirjanik, kellele meeldib jalgpall ja aiandus. 2018. aastal kandis ta Tartu linnakirjaniku tiitlit. Tartu on Mika Keräneni jaoks eriline paik, siin hargnevad tema teoste sündmused ja siin on ka tema kodu. Mika Keränen on tuntust kogunud lastekrimkade sarjaga, mille debüütraamat „Varastatud oranž jalgratas“ ilmus 2008. aastal ja sarja värskeim kümnes raamat „Soome pitsa“ käesoleval aastal. Mika Keräneni lasteraamatute põhjal on valminud film "Supilinna salaselts". Tema teoseid on tõlgitud soome, vene ja läti keelde. Keränen on tõlkinud soome keelde muuhulgas Mehis Heinsaare, Andrus Kivirähki, Hasso Krulli, Veiko Märka ja Wimbergi loomingut. Mikä Keränen kirjutab oma teosed eesti keeles, seni ainus soome keeles kirjutatud raamat, noorsooromaan "Maaliviivalla", e. k "Värvajoonel", ilmus 2014. aastal.