Refleksoloogia ehk tsooniteraapia: Kuidas toetada oma beebit ja väikelast Uus!

Refleksoloogiat saab kasutada sünnist saati. Puudutused, hellitused ja massaaž on lapsele vajalikud juba esimesest hetkest. See tihendab lapse ja vanema sidet ning laps on tervem ja rõõmsam. Koolitusel tutvume refleksoloogia alustega ning uurime lähemalt, kuidas aidata refleksoloogia võtetega oma beebit ja väikelast nohu, seedehäirete, koolikute, hammaste lõikumise, kõrvavalu korral.

02.11.2019
L kell 10.00 - 12.30
Tiina Kukk

Beebimassaaži ja refleksoloogia kasulikkus

• Stimuleerib vereringet, suurendab hapniku ja toitainete jõudmist kehasse
  • Stimuleerib seedimist, ergutades toidu omastamist ja jääkainete väljutamist
  • Ergutab lümfi- ja immuunsüsteemi
  • Soodustab paranemist lastehaigustest, k.a astma, nohu, une- ja seedehäired, hammaste lõikumine, kõhuvalud ja kõrvavalu

Koolitusel käsitletakse refleksoloogiat lastele imikueast kuni koolieani.

Nii massaaži kui refleksoloogiat on loodusravi ühe vormina kasutatud sajandeid. Tänapäeva tsooniteraapia pärineb Ameerikast. 20. sajandi algul avastas nina-kõrva-kurguarst dr William Fitzgerald seosed valutunde vähenemise ning jalal ja käel olevate teatud punktide surumise vahel. Selle avastuse alusel töötas ta välja tsooniteraapia nime all tuntud teraapia. Punktid kaardistas täpsemalt Eunice Ingham, kelle poolt väljatöötatud meetodit kutsutakse refleksoloogiaks.