Aiakujundus SketchUp programmiga

SketchUp programm on üks lihtsamaid 3D visualiseerimisprogramme. Lihtsate võtetega saab luua ruumilisi objekte, seal vahel ringi jalutada ning hinnata ühe või teise objekti suurust, mahtu jne nt olemasoleva olukorra taustal. Koolitusel teeb iga kursuslane individuaalset aiaplaani 3D mudeli näidise.

Toimub
03.11 - 24.11.2019
P kell 10-14
Vaksali 7
Maht
20 akad t
Hind
120 €
Koolitaja
Kadri Maikov

SketchUp programmi kasutatakse enamasti enda väljendamiseks arhitektuursetel erialadel. Programmi installeerimisel on võimalik sisse lülitada ka maastikukujundusel vajaminevaid Sandbox töövahendeid, et luua erinevaid maapindu, kasutada internetist alla tõmmatavaid 3D puu tingmärke jne.

Programmi saate alla laadida SIITKursuslane võtab kaasa enda isikliku arvuti kuhu on juba alla laaditud SketchUp programm. Enne kursust saadab koolitusjuhile kristiina@rahvaylikool.ee aiaplaanist AutoCAD aluse või pdf ning info aia kõrgusjoonte kohta. Osalejal on arvuti kasutamise oskus..

Teemad

  • Mudeliruumi kasutamine, selles navigeerimine, programmi seaded.
  • Elementide loomine (põhi töövahendid), modifitseerimine; kopeerimise ja pööramise erivariandid (nt pargipinkide kopeerimine ringväljakule ja korratava sammuga reale).
  • Materjalide peale kandmine, materjali käitumise erisus push pull töövahendit kasutades.
  • Komponentide ise tegemine (nt valgusti postid) ja lisamine internetist, nende modifitseerimine.
  • Kihtide kasutamine ja lõigete tegemine.
  • Tausta foto kasutamine, foto kasutamine elementide peal, seeria piltide renderdamine.
  • Maastikumudeli koostamine Sandbox töövahendeid kasutades. Vajalik info kõrgusjoonte kohta. Maastiku sisse jalgteede ja kraavide tekitamine, jalgteede mudeli peale joonestamine. Komponentide ’uputamine’ mudelise. Kunstmaastiku loomine.
  • Video koostamine. Jooniste vormistamine väljatrükiks mõõtkavas.

Õppe kogumaht on 25 akadeemilist tundi, millest 20 tundi on auditoorset ja praktiliist tööd ja 5 tundi iseseisvat tööd.

Koolitaja

Liitu uudiskirjaga