Väikeaia kujundamine

Koolitusele ootame eelkõige algajaid aiakujunduse huvilisi. Koolituse lõpuks valmib oma koduaia visandlik plaan.

16.09 - 18.11.2019
päevane grupp E kell 13.30-16.30 (va 7.10)
Vaksali 7
Kadri Maikov

Koolituse eesmärk on anda praktilisi teadmisi koduaia kujundamise põhimõtetest. Lisaks räägitakse üldiselt puude ning põõsaste valikust ja hooldamisest. Aiakujunduse koolituse tulemusena saate ideid ja oskusi koduaia kujundamiseks ja hooldamiseks.

Kaks nädalat enne koolituse algust saatke koolitusjuhile kristiina@tarturahvaylikool.ee kujundatava krundi katastritunnus või kui Teil on olemas, siis geodeetiline alusplaan.

Geodeetiline alusplaan saatke palun originaalvormingus. Faili nimi peaks lõppema tähtedega: dwg. Pdf vormingus saadetud aluskaarti ei saa suuremaks teha ning välja printida.

Krundi katastritunnuse saate Maa-ameti Geoportaalist

Lisaks soovitame koolitusi Aiakujundus SketchUp programmiga ja Tänapäevased aiandustrendid Reet Palusaluga.

• Esimene koolituspäev: Loeng haljastuse vajalikkusest ja rohekeskkonna kasulikkusest. Oma aia ja mõtete tutvustus saiapuru alusplaanil. Alusplaani koostamise põhimõtted 1:100. Kinnistu inventeerimine.
  • Teine koolituspäev: Aia tsoonid. Aia karkass teedevõrgu ja platside planeerimisega. Erinevate osade funktsioonid, alade jaotused.
  • Kolmas koolituspäev: Aiakujunduse võtted, kompositsioon, värvuslahendused aias.
  • Neljas koolituspäev: Kujundusteemad ja istutusmuster.
  • Viies koolituspäev: Roheruumid ja nende omadused. Aiateraapia ja traditsioonide valimine oma aeda. Kasutajapõhine lähenemine.
  • Kuues koolituspäev: Konstrueeritud ja teraapilised vaated aeda. Peenarde koostamine seemnepaki harjutuste näol. Taimevalikud aeda.
  • Seitsmes koolituspäev: Ideaalsed taimekompositsioonid. Taimevalikud aeda. Peenarde koostamine seemnepaki harjutuste näol. Kunst ja aiaelemendid aias.
  • Kaheksas koolituspäev: Tehismaterjalid ja eriosad aias. Detailide läbi rääkimine ja täpsustamine aiaplaanil. Koduseks tööks jääb aiaplaani puhtaks joonistamine.
  • Üheksas koolituspäev: Oma aiaplaani valmimine. Mahtude arvutus.

Õppe kogumaht on 45 akadeemilist tundi, millest 36 tundi on auditoorset ja praktiliist tööd ja 9 tundi iseseisvat tööd.

Tagasiside koolitustelt:

• Õpetaja Kadri Maikov on kahtlemata oma ala professionaal, kes valdab teemat ja näeb tervikut. Õpetajana väliselt rahulik, aktsepteeriv, kujundus- ja taimevalikutes kiire mõtlemisega ning väga meeldiv inimene. Huvitav ja õpetlik oli näha ka kaasõpilaste plaanide arengut.
  • Olin üllatunud, et aiandus ei ole mitte ainult loominguline vaid nõuab matemaatilisi teadmisi ja palju plaanide joonistamist. Leidsin eest väga toredaid aiandushuvilised kellel kõigil oli sama eesmärk - oma aia kujundamine uute, sobilike, värskete ideede- ja võtetega.
  • Töövahendid saime kohapeal, nii et nendega ei olnud muret. Tänu nii suurte teadmiste ja kogemustega koolitajale. Laienes mu silmaring taimede kui maastikuarhitektuuri osas, julgus katsetada uusi lahendusi oma aias ja kasvas enesekindlus seda kõike ellu viia.

Koolitusel valminud aiaplaanid.