Tikitud sussid ehk muhu pätid

Kursusel tikitakse ja õmmeldakse valmis riidest naiste sussid ehk Muhu pätid. Kahel esimesel korral on tikkimine, kahel korral on liistule panemine e. tallutamine.

Toimub
30.10 - 20.11.2019
K kell 18 - 20.15
Vaksali 7
Maht
12 akad t
Hind
72 €
Koolitaja
Kristin Sulg

Esimeseks korraks kaasa võtta (soovitavalt) must villane mantlikangas, millele märgime päti suuruse ja alustame tikkimisega. Kanga kogus arvestada oma jala pikkus + 10 cm. Soovi korral võib tikandi asendada kuivviltimise või mõne muu tehnikaga (iseseisvalt). Tikkimiseks on vaja peenvillast tikkimislõnga (võimalik soetada Abakhan, Vikkel), koolis on olemas väike valik. Soovitav on välja valida meeldiv tikand (leiab ka netist), kohapeal saab juhendaja käest. Tikand tuleb valida vastavalt oma oskustele ja kursuse mahtu arvestades.

Töövahendid: käärid, puuvillane valge niit on esimesel korral kooli poolt. Osalejal kaasa võtta tikkimisnõel (soovitavalt mitu) tikkimislõngad, valge pliiats mustale kangale joonistamiseks.

Tikitud susside koolituse teemad:

  • materjalide ja tikkimiseks vajaliku mustri valik
  • mustri pealekandmise võimalused
  • tikkimise algtõed
  • päti õmblemine (ettevalmistus tallutamiseks)
  • tallutamine

Pättide tegemiseks on vajalikud liistud vastavalt jala numbrile, suurused 38 -39 on olemas. Erinevates suurustes liistude laenutamise võimalus lisatasu eest.

Õppe kogumaht on 20 akadeemilist tundi (sh 12 tundi auditoorset ja praktilist tööd, 8 tundi iseseisvat tööd).

Vaata ka koolitust tutvustavat videot!

Koolitaja

Tartu Rahvaülikool on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Koolituskaardi kohta täpsemat infot leiate Töötukassa kodulehel. Uuri ka programmi Tööta ja õpi.

Liitu uudiskirjaga