Kodused pelmeenid

Paljude rahvaste rahvusköökide üheks osaks on pelmeenid või nendelaadsed toidud, mistõttu võikski jääda vaidlema, kust need pärit on. On teada, et esialgu oli pelmeenide valmistamise kodumaaks Hiina, kust need koos mongolitega levisid Volga kallastele ja sealt edasi Venemaale. Seetõttu võime julgelt öelda, et pelmeenid on erinevate rahvuste rahvusroog.

Toimub
11.10.2019
R 17.30-20.30
Pepleri 4, Tartu
Maht
4 akad t
Hind
36 €
Koolitaja
Dania Vares

Pelmeenid on toitvad ning maitsevad suurepäraselt ning seetõttu on nad nii suurte kui väikeste lemmikuteks. Kuigi meie kaubandusvõrgus võib leida palju erinevaid pelmeene, on nende kodus valmistamine lihtne ning loomulikult käsitsi valmistatud pelmeenide maitse on tunduvalt parem. Pelmeenid sobivad keedetult, ahjus küpsetatult või siis praetult ning kui juhtubki, et neid sai korraga liiga palju valmistatud, siis saate hõlpsalt säilitada neid sügavkülmutatult hilisemaks valmistamiseks. Proovige kasvõi korra ise pelmeene valmistada ja sellest võib saada teie pere hobi.

Kursuse lõpetuseks valmistatakse ka väike magus amps ning kaetakse laud ühiseks söömiseks. Ja pelmeene jätkub ka kojuvõtmiseks :)

Koolitaja

.

Liitu uudiskirjaga