Laps vajab piire - miks ja milliseid: 1

Psühholoog ja näitleja Rita Rätsepp on aastaid psühholoogina töötanud igas vanuses lastega. Koolitusel aitab ta leida vastuseid küsimustele miks ja milleks vajab laps piire ning kuidas neid seada nii, et suhe ei kannataks?

21.09.2019
L kell 10.00-13.15
Rita Rätsepp

Mida halvemini laps käitub, seda rohkem on ta tegelikult hädas. Lapsed vajavad reegleid, sest need loovad turvatunde.

Lapsevanemad küsivad alatasa: mil moel lapsele piire panna? Kas pean keelama- käskima, või vastupidi – las laps teeb, mis tahab, peaasi, et ei nuta. Tihti kaldutaksegi kasvatuses eelistama kas seda või teist, adumata, et olemas on veel kolmas tee, mis väärtustab isiksusena nii last kui ka täiskasvanut: võimalus kokku leppida. Kuidas seda täpsemalt teha, tutvustab Rita eluliste näidete varal.