Shindo: töötuba lõõgastavate jomon-venitustega

Töötuba alustame lihtsate ja jõukohaste energiat liikuma panevate harjutustega. Seejärel võtame aega, et häälestuda endale ja eesseisvale lõõgastusele. Töötoa suurema osa pühendame energiameridiaanide korrastamisele tehes Shindo, Sonkyo ja Jomoni seeriate lõõgastus- ja venitusharjutusi. Kuivõrd inimene on terviklik süsteem, siis maksaenergiat mõjutavas töötoas me võtame aega nii maksakanali kui ka ülejäänud üheteistkümne siseelundi tööd reguleeriva energiakanali jaoks. Töötuba kulgeb kahes jaos, vahepeal teeme sirutus- ja joogipausi.

Toimub
05.10.2019
L kell 14.00-17.15
Pepleri 4, Tartu
Maht
4 akad t
Hind
28 €
Koolitaja
Riina Kasterpalu

Jomon-venitused aitavad tõhusalt istuva ja/või sundasendis tööstiili korral, aitavad ära hoida läbipõlemist, annavad juurde elusärtsu. Ristatud käte ja jalgadega harjutuste toimel paraneb infovahetus parema ja vasaku ajupoolkera vahel, mis suurendab võimalust rakendada töösse kogu ajupotentsiaali. Harrastajal kasvab heaolutunne, väheneb reaktiivsus ja suureneb loovus.

Lõõgastustöötas teeme harjutusi istudes ja lamades, kasutame keha enda raskust. Jomonist on abi selja- ja õlavöötme pingete ning kaelavaevuste korral, närvisüsteemi töö parandamisel (taandub stress, unetus ja ärevus), vere- ja lümfiringe kiirendamisel, parema ja vasaku kehapoole tasakaalustamisel ja keha kesktelje leidmisel. Jomon aitab lõdvestuda, pöörata tähelepanu sissepoole, leevendada sundasendist tekkinud pingeid. Harjutused parandavad kudede verevarustust, liigeste liikuvust, sidekirme ja sidemete elastsust ning lõõgastavad pinges lihaseid. Lõõgastunud kehas ärkab enesetervendusvõime. Töötoas arvestatakse individuaalset sooritusvõimet.

Töötuba kulgeb rahulikus tempos vaikse muusika saatel. Selga sobivad vaba liikumist võimaldavad riided, kasuks tulevad varvassokid. Soovi korral saab riideid vahetada kohapeal enne ja pärast tundi. Joogamatid on kohapeal olemas, soovi korral võib enda oma kaasa võtta.

Loe lisaks artiklit ajakirjas "Director": http://www.rahvaylikool.ee/sites/default/files/Jomon_Directoris.pdf

Koolitaja

Liitu uudiskirjaga