Shindo: töötuba puusade ja alaselja turgutamiseks

Töötoa pühendame puusaliigeste liikuvuse parandamisele.

Toimub
07.09.2019
L kell 10.00-13.15
Pepleri 4, Tartu
Maht
4 akad t
Hind
28 €
Koolitaja
Riina Kasterpalu

Puusade liikuvusulatus võib tasahaaval märkamatult väheneda. Ühel hetkel võime avastada, et liigutused ja asendid, mis olid kunagi iseenesestmõistetavad, ei tule enam välja või, mis veel hullem, valmistavad raskusi või koguni valu. Kõige sagedamini juhtub see istuva tööviisi tõttu, aga puusavaevused võivad tabada ka aktiivset spordiharrastajat. Olgu selline vaevus tingitud liigsest istumisest, mõnest haigusseisundist või valest liikumisest, ebameeldiv on see igal juhul.

Harjutused, mida töötoas praktiseerime, aitavad eelkõige puusaliigestega seotud probleeme ennetada. Samas, järjekindel praktika mõjub tervendavalt ka kroonilise vaevuse korral. Töötoa sissejuhatuseks sooritame puusaliigeseid avava harjutuste seeria, millega on saadud liikuma isegi protseesitud puusad. Jätkates teeme Shindo süsteemi kuuluvaid Sonkyo-venitusi, mis väga hästi sobivad sissejuhatava venitusseeria abil avatud liigeseid edasi mõjutama ja pingete edasist leevendamist toetama. Sonkyo-venitused mõjutavad tõhusalt lisaks liigestele ka enerigameridiaane ja muidugimõista aitavad kaasa puusapiirkonda talletunud emotsioonide vabastamisele.

Soovitav on teha märkmeid, selleks võta kaasa kirjutusvahend ja paber.

NB! Puusaliigeste või alaselja haigusseisundi korral kõnele enne oma raviarstiga.

Selga sobivad mugavad õhku läbilaskvad riided, millega on hea matil harjutusi sooritada. Kasuks tulevad varvassokid. Soovi korral saab riideid vahetada kohapeal enne ja pärast tundi. Joogamatid on kohapeal olemas, soovi korral võib enda oma kaasa võtta.

Koolitaja

Liitu uudiskirjaga