Shindo: töötuba puusade ja alaselja turgutamiseks

Töötoa pühendame puusaliigeste liikuvuse parandamisele ja alaselja pingete leevendamisele.

Toimub
07.09.2019
L kell 10.00-13.15
Pepleri 4, Tartu
Maht
4 akad t
Hind
28 €
Koolitaja
Riina Kasterpalu

Puusade liikuvusulatus võib tasahaaval märkamatult väheneda. Ühel hetkel võime avastada, et liigutused ja asendid, mis olid kunagi iseenesestmõistetavad, ei tule enam välja või, mis veel hullem, valmistavad raskusi või koguni valu. Kõige sagedamini juhtub see istuva tööviisi tõttu, aga puusavaevused võivad tabada ka aktiivset spordiharrastajat.

Harjutused, mida töötoas praktiseerime, aitavad eelkõige puusaliigestega seotud probleeme ennetada. Samas, järjekindel praktika mõjub tervendavalt ka kroonilise vaevuse korral. Töötoa alguses praktiseerime tervendavat kükkasendit ja valmistame puusad ette järgnevateks harjutusteks.

Harjutuste sooritamisel on oluline osa hingamisel. Sonkyo venitusi ilma sügava väljahingamiseta sooritades jääb teraapiline toime kesiseks. Asendeid hoides on oluline keskenduda lõdvestumisele ja väljahingamisele, olenemata sellest kui paindlik või paindumatu keha parasjagu on.

Sonkyo venitused mõjutavad tõhusalt lisaks liigestele ka enerigameridiaane ning aitavad kaasa puusapiirkonda talletunud emotsioonide vabastamisele.

Soovitav on teha märkmeid, selleks võta kaasa kirjutusvahend ja paber.

NB! Puusaliigeste või alaselja haigusseisundi korral kõnele enne oma raviarstiga.

Selga sobivad mugavad õhku läbilaskvad riided, millega on hea matil harjutusi sooritada. Soovi korral saab riideid vahetada kohapeal enne ja pärast tundi. Joogamatid on kohapeal olemas, soovi korral võib enda oma kaasa võtta.

Koolitaja

Liitu uudiskirjaga