Shindo: puusaliigeste ja alaselja kursus

Kursusel praktiseerime sonkyo-venitusi, mille abil leevendame pingeid puusades ja alaseljas. Sonkyo-venitused mõjutavad tõhusalt lisaks liigestele ka energiameridiaane ja muidugimõista aitavad kaasa puusapiirkonda talletunud emotsioonide vabastamisele. Kursus sobib nii algajatele kui edasijõudnutele.

Toimub
16.09 - 04.11.2019
E kell 17.30-18.45
Pepleri 4, Tartu
Maht
13 akad t
Hind
74 €
Koolitaja
Riina Kasterpalu

Puusade liikuvus võib ilma tähelepaneliku ja suunatud tegutsemiseta tasahaaval märkamatult väheneda. Ühel hetkel võime avastada, et liigutused ja asendid, mis olid kunagi iseenesestmõistetavad, ei tule enam välja või, mis veel hullem, valmistavad raskusi või koguni valu. Tihtipeale põhjustab seda istuv tööviis, aga puusavaevused võivad tabada ka aktiivset spordiharrastajat. Olgu vaevus tingitud liigsest istumisest, mõnest haigusseisundist või valest liikumisest, ebameeldiv on see igal juhul. Olgu öeldud, et harjutused, mida kursusel praktiseerime, aitavad eelkõige puusaliigestega seotud probleeme ennetada. Samas, järjekindel praktika mõjub tervendavalt ka kroonilise probleemi korral.

Sonkyo (jp k kägarkükk) kükk ja venitused aitavad vabastada alaselja ja puusapiirkonna pingeid, leida ja hoida keha ja meele tasakaalu. Venitustes püsimine võib olla katsumus, kuna puusadesse salvestub palju pingeid nii istuva tööviisi tõttu kui ka lahendamata emotsionaalse koorma kandmisel. Me harjume oma pingetega, ei pane neid enam tähele, kuni nad mingi vaevusena meile endast teada annavad.

Sonkyo kükk ja venitused stimuleerivad Hiina meditsiinist tuttavat 12 põhimeridiaani (neeru-, maksa-, sapipõie-, kusepõie-, kopsusüdame-, südamepauna- ja kolmiksoojendimeridiaan), lõdvestavad vaagnapõhjalihaseid, parandavad siseorganite talitlust ja harmoniseerivad eluenergia voolamist kogu kehas.

Selga sobivad mugavad õhku läbilaskvad riided, millega on hea matil harjutusi sooritada. Kasuks tulevad varvassokid. Soovi korral saab riideid vahetada kohapeal enne ja pärast tundi. Joogamatid on kohapeal olemas, soovi korral võib enda oma kaasa võtta.

Loe ka artiklit ajakirjas "Director": http://www.rahvaylikool.ee/sites/default/files/Jomon_Directoris.pdf

Koolitaja

Liitu uudiskirjaga