Hääl kui töövahend individuaalõpe

Koolitus on mõeldud neile, kes oma häält töös igapäevaselt kasutavad. Õpitakse kuidas oma häält otstarbekalt kasutada ning kuidas seda hoida või taastada. Kõlav ja kandev hääl annab juurde enesekindlust ja tõstab konkurentsivõimet.

01.05 - 31.05.2019
Kokkuleppel
Simo Breede

Tartu Rahvaülikool on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Koolituskaardi kohta täpsemat infot leiate Töötukassa kodulehel.

Tavaliselt me ei pööra tähelepanu oma hääle kasutamisele enne, kui sellega kaasnevad suuremad probleemid. Tegelikult peaks hääle kvaliteedi ja tervishoiuga tegelema ka siis, kui hääl kipub väsima või kui me ei suuda vabalt ja kõlavalt rääkida. Koolitus aitab jõuda probleemide põhjusteni, sageli on selleks näiteks vale kehahoid või piiravad uskumused enda hääle kasutamise kohta.

Teemad, mida kohandatakse vastavalt osaleja vajadustele.

• Kuidas hääleaparaat toimib?
  • Kuidas hääleaparaati ette valmistada?
  • Miks meist ei saada aru, ei kuulda, hääl väsib või hoopis kaob?
  • Mida teha kui hääl on haige ja kuidas häält hoida?
  • Missugust hügieeni hääl vajab?
  • Artikulatsioon, diktsioon, hääle kõla

Tehakse praktilisi hingamise, kõnelemise ja hääleaparaati lõdvestavaid harjutusi, õpitakse häält toetavat kehahoidu.

Õpiväljundeid kohandatakse vastavalt koolituse mahule ja osalejale.

Koolituse soovituslik maht on 6 akad.t

6 akad.t koolituse tasu on 240 €, käibemaksu ei lisandu.

Koolitaja Simo Breede lõpetas 2011. a magistrantuuri Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Jaakko Ryhäneni käe all. 2009-2010 õppis Rooma Santa Cecilia Konservatooriumis vahetusüliõpilasena prof Carlo Desideri juures.

1. aastal tegi soolodebüüdi Savonlinna Ooperifestivalil väikerolliga L'imperial commissario Puccini ooperis "Madama Butterfly". Laulab Savonlinna ooperifestivali kooris. Alates 2011. sügisest on Vanemuise teatri solist. Osalenud mitmetel meistrikursustel Eestis ja Soomes. Õpetanud hääleseadet kooridele ja lauljatele ning hääle kandvat kasutamist ja korrashoidu kõigile, kes oma töös kasutavad palju häält. Aastal 2009 valiti Savonlinna ooperikoori aastalauljaks. Samal aastal pälvis Naan Põllu nimelise noorte lauljate stipendiumi.