Eesti keel madalamale kesktasemele: A2 -tasemele

Tasuta koolitus on mõeldud inimestele, kes oskavad eesti keelt algtasemel (A1) ja kuuluvad tasuta koolituse sihtgruppi.

26.03 - 28.05.2019
T kell 17.00 - 19.30
Sõpruse pst 2 III korrus, Tartu
Tasuta
Vivika Nõmme

Koolituse sihtgrupp:

• madala haridustasemega eesti keelt mittekõnelevad väikelastevanemad
  • madala haridustasemega eesti keelt mittekõnelevad noored
  • 35-64-aastased majanduslikult mitteaktiivsed mitte-eestlased
  • madalat haridustaset eeldavatel ametikohtadel töötavad aegunud kõrgharidusega mitte-eestlased
  • madala haridustasemega oskustöötajad ja lihttöölised, mitte-eestlased

Koolituse jooksul arendatakse kõiki nelja osaoskust: rääkimis-, lugemis-, kuulamis- ja kirjutamisoskust, kuid põhirõhk on suulisel keelekasutusel. Oluline koht õppetöös on koosõppel (rühma- ja paaristöö), mängulistel tegevustel ja õpitu kordamisel. Keele omandamist toetavad pildi- ja videomaterjal, veebipõhised keeleõppetegevused ja õpitu rakendamine keelekeskkonnas.

Koolituse tulemusena paraneb õppija võimalus tööturul osaleda ja seeläbi ka tema majanduslik toimetulek.

Teemad:

• Viisakusväljendid
  • Enda ja teiste tutvustamine
  • Isikuandmete andmine ja küsimine
  • Elulugu
  • Haridus
  • Kodu ja kodukoht
  • Mina ja minu töö
  • Tasemele vastav grammatika.

Õppematerjalid

Koolitajate koostatud jaotusmaterjalid, www.keeleklikk.ee.

Koolitus toimub Tartu Rahvaülikooli projekti "Arvuti-, keele- ja suhtlemisoskuste koolitused vabahariduslikes koolituskeskustes" raames.