Shindo: meridiaanide venitused

Kohad on hetkel täidetud. Registreeri ennast ja me võtame koha vabanemisel või uue grupi loomisel ühendust.

Shindo kursusel praktiseerime 6 venitusharjutust, mis aitavad avada ja tasakaalustada 12 siseorgani tööd mõjutavaid energiameridiaani, korrastades nii kogu kehasüsteemi. Energiakanalid ehk -meridiaanid on elujõu (Jaapanis ki, Hiinas qi, Indias praana) liikumisteed elavas kehas. Stress ja tugevad emotsioonid põhjustavad meridiaanides tasakaalutust ja blokeeringuid, mis kasvades võivad põhjustada haigusi ja organite väärtalitlust. Shindo harjutuste sooritamisel on oluline osa hingamisel.

Toimub
22.04 - 27.05.2019
E kell 17.30-18.45
Pepleri 4, Tartu
Maht
10 akad t
Hind
50 €
Koolitaja
Riina Kasterpalu

Lõõgastavad venitusasendid leevendavad selja-, õlavöötme-, kaelavalu ja pingeid, neist on abi liigeste piiratud liikuvuse korral. Shindo toimel taandub stress, paraneb uni, vere- ja lümfiringe, väheneb ärevus. Harjutused on meditatiivsed ja treenivad oskust olla teadlikult oma kehas kohal, seepärast sobibShindo hästi ka neile, kes on istumismeditatsiooni jaoks liiga kärsitud.

Lõdvestunud kehas aktiveerub enesetervendus, mis stressi tingimustes kahjuks kaob. Me õpime harjutustes püsides teadlikult hingama ja vajadusel lõdvestuma oma pingetesse, aidates kehal end ise tervendada.

Venitusharjutusi juhendajaga tehes on oluline osa toetaval massaažil – juhendaja ja juhendatava roll on võrdväärne, vastastikune mõju muudab venituse tõhusamaks. Toetavat massaaži tehakse läbi liniku (jp k tenugui), mis on piiriks toetaja ja praktiseerija maailma vahel. Toetus aitab venituses sügavamalt lõdvestuda ja avaneda.

Shindos on oluline koostöö, vastastikune austus ja heatahtlik tähelepanu. Rühmas tekkiv sünergia võimendab venitusharjutuste positiivset mõju veelgi.

Selga sobivad mugavad õhku läbilaskvad riided, millega on hea matil harjutusi sooritada. Kasuks tulevad varvassokid. Soovi korral saab riideid vahetada kohapeal enne ja pärast tundi. Joogamatid on kohapeal olemas, soovi korral võib enda oma kaasa võtta.

Koolitaja

Liitu uudiskirjaga