Arvutiõpe algajatele ja veidi oskajatele vene keeles

Kohad on hetkel täidetud. Registreeri ennast ja me võtame koha vabanemisel või uue grupi loomisel ühendust.

Soovitav on arvutikasutamise oskus miinimumtasemel (arvuti ja programmide avamine-sulgemine, töö hiirega, interneti kasutamine uudiste lugemiseks) ja nõutav sihtgruppi kuulumine.

08.04 - 18.04.2019
E-N kell 10.00-13.15
Tasuta
Svetlana George

Koolituse sihtgrupiks on tööealised inimesed:

• madala haridustasemega eesti keelt mittekõnelevad väikelastevanemad
  • madala haridustasemega eesti keelt mittekõnelevad noored
  • 35-64-aastased majanduslikult mitteaktiivsed mitte-eestlased
  • madalat haridustaset eeldavatel ametikohtadel töötavad aegunud kõrgharidusega mitte-eestlased
  • madala haridustasemega oskustöötajad ja lihttöölised, mitte-eestlased

Teemad

• Töö alustamine ja lõpetamine, Windows'i keskkond, hiir, klaviatuur jt seadmed.
  • Failihaldus – fail, kaust, salvestamine, teisaldamine, kaustade otsing, kustutamine.
  • Tekstidokumentide koostamine – lihtsamate dokumentide koostamine, parandamine, redigeerimine ja salvestamine.
  • Interneti ja e-posti kasutamine – liikumine Internetis, info otsimine kasutades otsingumootoreid (sh õppimisalase info otsimine), erinevad veebipõhised enesearengukeskkonnad. Suhtluskeskkonnad. Õppimisvõimaluste leidmine.
  • Korrektse kirja koostamine, kirja lugemine, vastamine, kirjale manuse lisamine ja avamine. Netikett.
  • ID-kaardi elektrooniline kasutamine – tarkvara paigaldamine, isikutuvastamine riigiportaalis ja patsiendiportaalis, dokumentide allkirjastamine.

Koolitus toimub Tartu Rahvaülikooli projekti "Arvuti-, keele- ja suhtlemisoskuste koolitused vabahariduslikes koolituskeskustes" raames.