Shindo: hommikune grupp kõigile

Shindo® on elav ja arenev meetod, mille looja jaapanlanna Kazuko Kuratomi ammutab inspiratsiooni Jaapani kultuurist. Õpetus antakse edasi iidsel idamaa kombel õpetajalt õpilasele. Shindo on terviklik meetod, mis tasakaalustab meelt ja keha, vabastab emotsioone, lõõgastab, aitab lahustada energiablokeeringuid. Shindo õpetab olema kohal siin ja praegu, olema heatahtlikult tähelepanelik ja ärkvel.

06.03 - 17.04.2019
K kell 8.30-9.30
Riina Kasterpalu

Sõna shindo tähendab jaapani keeles "südame teed", ka "hinge juhatust". See tähendab, et lõdvestumiseks võtame ette sisemise teekonna enda südamesse, olevikku, oma tegeliku olemuse juurde. Samuti tähendab see, et harjutuste sooritamisel on olulised austus, soojus ja leebus nii iseenda kui ka teiste suhtes.

Energiakanalid ehk -meridiaanid on elujõu (Jaapanis ki, Hiinas qi, Indias praana) liikumisteed elavas kehas. Stress ja tugevad emotsioonid põhjustavad meridiaanides tasakaalutust ja blokeeringuid, mis kasvades võivad põhjustada haigusi ja organite väärtalitlust.

Sõna jomon tähendab jaapani keeles „nöörkeraamikat”, mille juured ulatuvad jomoni kultuuri u 14 000 a eKr kuni 300 a eKr. Jomoni perioodi keermelised mustrid kajastavad ettekujutust maailma tasakaalustatud toimimisest. Jomon ühendab sisemise ja välimise tervikuks. Jomoni harjutused jäljendavad iidset mustrijälge, harjutustes kasutatakse asendeid, kus jäsemed on viidud üle kesktelje. See omakorda aktiveerib vasakut ja paremat ajupookera, parandab närvisüsteemi tööd ja aitab kaasa keha kesktelje tajumisele.

Lõdvestusseisundis on kehal ennasttervendav toime, mis stressi tingimustes kaob. Shindo on meditatiivne praktika, mis sobib hästi ka neile, kes on istumismeditatsiooni jaoks liiga kärsitud.

Treeningtunnis tehakse olenevalt kursusest lõõgastusharjutusi seistes, istudes ja lamades. Selga sobib mugav, õhku läbilaskev ja vaba liikumist võimaldav riietus, jalga varvassokid.

Riideid saab soovi korral vahetada kohapeal, matid ja toetuspadjad on koolil olemas, soovi korral võib kaasa võtta oma lemmikpleedi.

Loe lisaks artiklit ajakirjas "Director": http://www.rahvaylikool.ee/sites/default/files/Jomon_Directoris.pdf

Tagasisidet osalejatelt

Shindo töötuba

Meeldis väga. Sellest, et paljud töötoas osalenud olid asjaga varem kokku puutunud, ei tekkinud harjutustest arusaamisel ja nende sooritamisel probleemi. Igaüks sai enda jaoks sobivaimal viisil harjutusi sooritada. Õhkkond oli meeldivalt rahulik, tempo hea, õpetaja suurepärane, nii et ootan põnevusega kursuse algust. Mulle väga meeldis ja sain väga positiivsed tunded. Tunni lõppedes olin küll väsinud, aga väga hea oli olla. Järgmisel hommikul oli väsimus, mis mind pikka aega kimbutas kadunud. Energiat oli meeletult, samuti oli tuju väga hea. Nagu oleks uuesti sündind! Minule jäi ühest kursusest väheks. Mulle ei jäänud need harjutused kõik meelde ja ma ei saa neid enam edasi teha kodus. Saan nüüd treppidest üles-alla liikuda ilma valuta. Super! Aitäh!

Majal hea aura, koolitajad tunnevad oma asja, kõik vajalik majas olemas Meeldib, et saab koolitustel nädalavatestustel käia - muul ajal ei oleks see võimalik. Koolituste kvaliteedi ja hinna suhe on hea.

Kõige kasulikum oli, et

• Sain olla mitu tundi vaikuses ja rahus, iseendasse süüvides.
  • Koolituse praktilisus - harjutused lihtsad, kuid tõhusad
  • Jälle sammuke edasi, et tervis parem oleks.
  • Teadasaamine shindo olemusest praktikas.

Kursus

Tahan teid ja kogu shindo/jomon kursuse fantastilist seltskonda tänada imelise esimese kursuse eest! Ei osanud kohe midagi oodata ja see kursus oli tõesti parimast parim! Hingamine ja harjutused viisid väsimuse ja stressi ja kehal oli pärast tundi alati tõeliselt vaba olla ja seltskond oli tõesti imetlusväärne! Suur-suur tänu kõigile imelise kogemuse eest!