Werneri maiustused ja desserdid: lisagrupp

Werneri ja Gustavi peakondiiter Õie Pritson jagab maiustuste ja dessertide valmistamise nippe ja saladusi. Töötoad toimuvad Gustavi (Werneri) magusatöökojas, aadressil TEHNIKA 5.

Toimub
07.05.2019
T kell 17.30-20.30
Gustavi (Werneri) pagar, Tehnika 5, Tartu
Maht
4 akad t
Hind
56 €
Koolitaja
Õie Pritson

Töötoas valmivad

  1. Pistaatsia Mirliton apelsini moussega
  2. Vaarika šarlott dessert
  3. Paris Brest Prosecco kreemi ja Kiivi konfiga
  4. Chorizo Madleenid

Werneri kohviku maiustused ja suupisted valmivad käsitööna ja valmistatakse naturaalsest toorainest. Õpitoas osaledes saad osa tõelisest kondiitrikunstist ja endaga kaasa salaretseptid! Osalejad saavad ise oma tooted valmistada ja küpsetada. Töötoas valmivaga maiustatakse kohapeal mõnusas kohvilauas ja üht-teist saavad maitsta ka kodused ja sõbrad.

Õppe kogumaht on 4 akadeemilist tundi, iseseisvat tööd ega praktikat ei ole.

Juhendavad peakondiiter Õie Pritson ja kondiiter Kaisa Holm.

Loe ka toredat artiklit koogikuninganna Õie Pritsoni kohta siin.

Hea kursuslane

Werneri koolitusel jagatud teadmised/retseptid on mõeldud ainult isiklikuks tarbeks. Retseptide levitamine ja jagamine mistahes viisil on keelatud. Werneri koolituse retsepte on keelatud kasutada kommertslikel eesmärkidel. Pildistamine ja igasugune muu jäädvustamine Gustavi tootmisruumides on keelatud, välja arvatud juhendaja loal õppeklassis, konkreetse õpitava teema puhul. Magusasõbrad kiirustage! Kohtade arv on piiratud (kuni 12 osalejat). Kuna kohad grupis täituvad kiiresti, kehtib registreerumistasu 10 eurot, mis arvatakse maha kursusetasust. Registreerimistasu ei kuulu kursusel osalemisest loobumisel tagastamisele. Registreerumistasu tähtaeg (3 päeva peale registreerumist) ja kursusetasu tasumise tähtaeg (3 nädalat enne kursuse algust) on kirjas meilis, mis saadetakse peale registreerumist.

Koolitaja

Liitu uudiskirjaga