Räägime sellest, millised on prantsuse ühiskonnas olulised käitumisreeglid, mida peaks igapäevaelus järgima. Võrdleme neid eesti hea käitumistavaga. Õpime andma soovitusi, kasutama tingivat ja käskivat kõneviisi. Praktilise väljundina lavastame konfliktsituatsiooni ja koostame käitumisreeglite kogumiku, sõnastame tarbimisühiskonna probleeme ning otsime neile lahendusi, esitledes oma projekti (Hooandja tüüpi kaasrahastuse taotluseks).
Kasulik teave
Tartu Rahvaülikool on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Koolituskaardi kohta täpsemat infot leiate Töötukassa kodulehel. Uuri ka programmi Tööta ja õpi. Õppetasu saab tuludeklaratsioonis näidata koolituskuluna (§ 26).
Eesmärgid
Kursusel arendatakse kõiki nelja osaoskust – rääkimis-, kuulamis-, lugemis- ja kirjutamisoskust. Põhirõhk on suulise eneseväljendamise ja suhtlusoskuse arendamisel.
Kuidas õpitakse?
Õpime väikeses rühmas, keeleõpet toetab sõbralik keskkond. Kursust kohandatakse õppijate vajadustest lähtuvalt. Kursusel kasutatakse kaasaegseid materjale ja autentseid tekste. Keeleõppe rikastamiseks kasutatakse õppija isiklikke kogemusi.
Õppematerjal
Õpik ja töövihik „Entre nous 2“Lisaks teemakohased veebimängud ja lühivideod.
Kursuse teemad
Descriptions des situations conflictuelles dans la vie quotidienne.Le savoir-vivre français.Le lexique de la consommation.L’environnement et les mouvements slow.Les changements de notre mode de vie.Grammatika:
Impératif.
Le conditionnel présent.
L’expression du but.
Le pronom démonstratif CELUI, CELLE, CEUX, CELLES.
Kursuse kogumaht on 50 tundi (sh 30 tundi auditoorset tööd ja 20 tundi iseseisvat tööd).
Iseseisev töö A2 tasemel aitab eelkõige korrata ja kinnistada tunnis läbivõetut – õppida sõnavara, lugeda tekste või teha grammatikaharjutusi.