Kursus on mõeldud neile, kes ei ole taani keelt varem õppinud, aga soovivad taani keelt rääkima õppida või lihtsalt selle põnevalt kõlava keelega tutvust teha. Kuidas ja milliseid sõnu ritta seada ning kuidas seda kõike välja hääldada?
Kursus on mõeldud neile, kes ei ole taani keelt varem õppinud, aga soovivad taani keelt rääkima õppida või lihtsalt selle põnevalt kõlava keelega tutvust teha. Kuidas ja milliseid sõnu ritta seada ning kuidas seda kõike välja hääldada?
Oodatud on kõik huvilised! Taani keel on tore! Dansk er sjovt!
Taani keele algkursusel õpime tundma taani keele kõla ja mõistma ning kasutama sõnavara ja keelestruktuure, et osata rääkida endast, küsida teiste kohta, suhelda ja hakkama saada igapäevastes olukordades linnaruumis. Kursusel harjutame nii lugemist, kirjutamist, kuulamist kui rääkimist, ent põhirõhk on suulisel eneseväljendusel ja vestluse arendamisel, hääldusel ning suulise kõne mõistmisel.
Tartu Rahvaülikool on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Koolituskaardi kohta täpsemat infot leiate Töötukassa kodulehel. Uuri ka programmi Tööta ja õpi.
Õppetasu saab tuludeklaratsioonis näidata koolituskuluna (Tulumaksuseadus § 26).
Kursusel kasutame õppematerjali Puls 1.
Kursuse hinnale lisandub õppematerjali tasu, mis tasutakse eraldi kursuse alguses. Õppematerjal maksab u 47 €.
See kursus on 1. osa kahest ja sisaldab 30 akadeemilist zoomitundi. Lisaks 20 akadeemilist tundi iseseisvat tööd, mis tähendab ettevalmistust kohtumiskorraks ning õpitu kinnistamist. Kogu A1 taseme taani keele kursus koosneb kahest osast ja kestab kokku 60 akadeemilist tundi, millele lisandub iseseisev töö 40 akadeemilist tundi.
A1 kursus jaguneb:
Edukas koolituse läbinu:
Vestlus ja kursust kokkuvõtvad ülesanded.
Õppetöö toimub veebikeskkonnas Zoom, mis on virtuaalne klassiruum, kus nii õppija kui ka õpetaja saavad üksteist näha ja kuulda, omavahel rääkida ning õppematerjali ekraani vahendusel jagada. Saadame enne kursuse algust e-kirjaga lingi ja juhised, kuidas koolitusega liituda. Vajalik on stabiilne internetiühendus, mikrofon ja kõlarid/kõrvaklapid, et kuuleks ja saaks kaasa rääkida. Vajadusel saab Zoomi kasutusjuhendiga tutvuda siin.
Puuduvad
Osavõtt õppetööst vähemalt 75%.
tunnistus (õpiväljundite saavutamisel) või tõend
Keeleõpe
Eriti põnev taani keele juures on minu jaoks häälduse omandamine - seda teemat olen uurinud ka oma teadustöös. Taani keele õpetamisega alustasin aastal 1998 ja sest saati on kursused olnud nii praktilise, akadeemilise kui ka konkreetse vajaduspõhise sisuga. Esimese kogemuse sain Tartu Kivilinna Gümnaasiumis, sealt edasi Tartu ja Kopenhaageni Ülikoolis, Tartu Rahvaülikoolis ja viimastel aastatel ka erinevates ettevõtetes töötajatele taani keelt õpetades.
Eri aegadel Taanis õppimise ja seal pikemalt elamise jooksul olen saanud Taanit ja taanlasi lähemalt tundma ning loomulikult on see kõik minuga kaasas ka minu taani keele kursustel õppijatega jagamiseks.
Rõõmsate kohtumisteni!