Räägime eluetappidest ja olulisematest sündmustest, spordist ja tervislikest eluviisidest. Saame selgeks kehaosade, spordialade ja peamise tervisliku seisundi kirjeldamiseks vajaliku sõnavara. Siis oleme valmis oma tervist ja eluviise kirjeldama, orienteerume elulookirjeldustes, spordiharrastustest kõnelevates tekstides (spordiklubi koduleht, uued spordivahendid, tuleviku spordialad jms), ning oskame sobivat spordiklubi valida.
Kasulik teave
Tartu Rahvaülikool on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Koolituskaardi kohta täpsemat infot leiate Töötukassa kodulehel. Uuri ka programmi Tööta ja õpi. Õppetasu saab tuludeklaratsioonis näidata koolituskuluna (§ 26).
Eesmärgid
Kursusel arendatakse kõiki nelja osaoskust – rääkimis-, kuulamis-, lugemis- ja kirjutamisoskust. Põhirõhk on suulise eneseväljendamise ja suhtlusoskuse arendamisel.
Kuidas õpitakse?
Õpime väikeses rühmas, keeleõpet toetab sõbralik keskkond. Kursust kohandatakse õppijate vajadustest lähtuvalt. Kursusel kasutatakse kaasaegseid materjale ja autentseid tekste. Keeleõppe rikastamiseks kasutatakse õppija isiklikke kogemusi.
Õppematerjal
Õpik + töövihik „Entre nous 2“
Lisaks teemakohased veebimängud ja lühivideod.
Kursuse teemad
- Õppetükid 4-5
Vocabulaire des sports-
Descriptions des outils de sport et des activités sportives.
Les biographies.
Les souvenirs.
Les maladies.
- Grammatika:
Impératif.
Le passé composé et l‘imparfait.
Hypothèse avec SI+PRÉSENT+FUTUR SIMPLE.
Le pronom relatif QUI, QUE, OÙ.
Kursuse kogumaht on 50 tundi (sh 30 tundi auditoorset tööd ja 20 tundi iseseisvat tööd).
Iseseisev töö A2 tasemel aitab eelkõige korrata ja kinnistada tunnis läbivõetut – õppida sõnavara, lugeda tekste või teha grammatikaharjutusi.