Praktilisel nutiseadme koolitusel õpid kasutama oma nutitelefoni. Minigrupis õppimine on võrreldes suure grupiga tõhusam ja personaalsem, õpetajal jätkub rohkem aega vastata küsimustele ja ta saab juhendamisel lähtuda õppijate soovidest. Koolituse täpsed toimumise ajad lepitakse kokku osalejatega. Koolitus toimub 6 õppepäeval.
Koolitusele on oodatud kõik, kes tunnevad, et vajavad nutitelefoni kasutamisel juhendamist ja soovivad telefoni võimalusi paremini tundma õppida.
Koolitusele tuleb kaasa võtta isiklik nutitelefon.
Kasulik teave
Tartu Rahvaülikool on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Koolituskaardi kohta täpsemat infot leiate Töötukassa kodulehel. Uuri ka programmi Tööta ja õpi.
Nutiseadme koolituse teemad
1. Nutiseadme seadistamine. Käivitamine, seadistamine. Andmeside, WIFI, Bluetooth, ekraani- ja heliseaded (sh isikupärastamine). E-posti konto sidumine, tarkvara (sh uuendamine, laadimine, varundamine), lisaseadmed.
2. Funktsioonid nutiseadmes. Kontaktid (lisamine, redigeerimine, kustutamine ja nende kasutamine), hääl- ja videokõne, välksõnum. Kalender, märkmik, kaamera, kaardirakendus kasutamine ja seadistamine.
3. Rakendused nutiseadmes. Rakenduste allalaadimine, uuendamine ja eemaldamine (Play pood, AppStore jne).
Kasulikud vabavara rakendused (nt navigatsioon, QR kood, ühistransport, uudised, keeleõpe, pilveteenused jne).
4. Infootsing. Veebilehitsejad – millist kasutada? Otsingumootor, otsingukast, aadressiriba, võtmesõnad, järjehoidja, allikate usaldusväärsus. Veebilehitseja puhastus.
5. Suhtlemine rakenduste kaasabil. E-post (konto loomine, seadistamine, e-kirja koostamine ja saatmine sh teksti, manuse ja infoallika lingid). Kiirsuhtlusplatvormid (chat), videokõne ja -koosolek (nt Skype, MS Teams, Zoom).
Digisuhtluses kasutatavad lühendid ja sümboolika. Netikett.
6. E-teenused, autentimine, digiallkirjastamine. E-teenused – Smart-ID ja Mobiil-ID, tutvustus, kasutusvõimalused – autentimine ja allkirjastamine (nt eesti.ee, e-valimised, e-raamatukogu, digiligu. internetipank).
7. Digiturvalisus. Nutiseadme sisu kaitsmine, seadmehooldus, ähvardavate ohtude mõistmine ja vältimine (nt õngitsused, kasutajate kohta info kogumine), turvameetmete rakendamine, küberkiusamise mõju tervisele ja heaolule, digitaalne jalajälg.