Väikeaia kujundamine

Koolituse eesmärk on anda praktilisi teadmisi koduaia kujundamise põhimõtetest. Lisaks räägitakse üldiselt puude ning põõsaste valikust ja hooldamisest. Aiakujunduse koolituse tulemusena saate ideid ja oskusi koduaia kujundamiseks ja hooldamiseks.

Toimub
26.09 - 07.11.2024
N kell 18.00-21.00
Vaksali 7, Tartu
Maht
28 akad t
Hind
231 €
Koolitaja
Kadri Maikov

Koolitusele ootame eelkõige algajaid aiakujunduse huvilisi. Koolituse lõpuks valmib oma koduaia visandlik plaan.

Harmoonilise väli- ja siseruumi loomisel on aiakujunduse teadmistel toeks sisekujunduse oskused

Palun saatke kaks nädalat enne koolituse algust koolitusjuhile kristiina@rahvaylikool.ee kujundatava krundi katastritunnus või kui Teil on olemas, siis geodeetiline alusplaan.

Geodeetiline alusplaan palume saata originaalvormingus. Faili nimi peaks lõppema tähtedega: dwg. Pdf vormingus saadetud aluskaarti ei saa suuremaks teha ning välja printida.

Krundi katastritunnuse saate Maa-ameti Geoportaalist

Lisaks soovitame koolitust Individuaalõpe: Aiakujundus SketchUp programmiga

Koolituse teemad

 • Loeng haljastuse vajalikkusest ja rohekeskkonna kasulikkusest. Oma aia ja mõtete tutvustus saiapuru alusplaanil. Alusplaani koostamise põhimõtted 1:100. Kinnistu inventeerimine.
 • Aia tsoonid. Aia karkass teedevõrgu ja platside planeerimisega. Erinevate osade funktsioonid, alade jaotused.
 • Aiakujunduse võtted, kompositsioon, värvuslahendused aias.
 • Kujundusteemad ja istutusmuster.
 • Roheruumid ja nende omadused. Aiateraapia ja traditsioonide valimine oma aeda.
 • Konstrueeritud ja teraapilised vaated aeda.
 • Ideaalsed taimekompositsioonid. Taimevalikud aeda. Peenarde koostamine seemnepaki harjutuste näol. Kunst ja aiaelemendid aias.
 • Tehismaterjalid ja eriosad aias. Detailide läbi rääkimine ja täpsustamine aiaplaanil. Koduseks tööks jääb aiaplaani puhtaks joonistamine.
 • Oma aiaplaani valmimine. Mahtude arvutus.

Õppe kogumaht on 36 akadeemilist tundi, millest 28 tundi on auditoorset ja praktilist tööd ja 8 tundi iseseisvat tööd.

Tunnid toimuvad seitsmel korral (a 4 ak.tundi). Grupis on kuni kümme osalejat.

Koolitusel vajaminevad materjalid: kalka (on koolis olemas), võimalusel võtke kaasa värvipliiatseid, joonlaud, sirkel, malle, harilik pliiats, kustutuskumm.

Tagasiside koolitustelt:

 • Õpetaja Kadri Maikov on kahtlemata oma ala professionaal, kes valdab teemat ja näeb tervikut. Õpetajana väliselt rahulik, aktsepteeriv, kujundus- ja taimevalikutes kiire mõtlemisega ning väga meeldiv inimene. Huvitav ja õpetlik oli näha ka kaasõpilaste plaanide arengut.
 • Olin üllatunud, et aiandus ei ole mitte ainult loominguline vaid nõuab matemaatilisi teadmisi ja palju plaanide joonistamist. Leidsin eest väga toredaid aiandushuvilised kellel kõigil oli sama eesmärk - oma aia kujundamine uute, sobilike, värskete ideede- ja võtetega.
 • Töövahendid saime kohapeal, nii et nendega ei olnud muret. Tänu nii suurte teadmiste ja kogemustega koolitajale. Laienes mu silmaring taimede kui maastikuarhitektuuri osas, julgus katsetada uusi lahendusi oma aias ja kasvas enesekindlus seda kõike ellu viia.

aiakujunduse koolitusel valminud aiaplaanid

Koolitaja

Tartu Rahvaülikool on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Koolituskaardi kohta täpsemat infot leiate Töötukassa kodulehel. Uuri ka programmi Tööta ja õpi.

Liitu uudiskirjaga

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital