Kodu- ja ehiskeraamika tootmine

Kodu- ja ehiskeraamika tootmine kuulub Eesti Kaubandus-Tööstuskoja koodi alusel töötleva tööstuse alla. Selleks, et kvaliteetset toodangut luua, on vaja baasteadmisi ja -oskusi. Keraamilisi vorme interjööris on palju ja igasuguseid, alates vaasist ja teekannust lõpetades valamu, valgusti ja skulptuuriga.

Toimub
15.10 - 29.01.2025
T,K kell 11-16.15 (ajavahemik 15.10-11.12, jätkub 7.01-29.01.25)
Vaksali 7, Tartu
Maht
240 akad t
Hind
1920 €
Koolitajad
Eva KrivonogovaAiri GailitKersti Kals

Savi on tundlik, paindlik ja paljulubav materjal kunstiliseks eneseväljenduseks. Keraamikaga tegelemise eelduseks on aktiivsus, lai silmaring, teotahtelisus, käsitöömeistri eetikanõuete teadvustamine. Koolitus on suunatud neile, kes plaanivad alustada tööd keraamikat valmistava käsitöölisena. Eelnev keraamikaga tegelemise kogemus pole vajalik.

Mikrokvalifikatsiooni õpe. Õppe kogumaht on 7,5 EAP.

Koolitus sobib ka vene keele kõnelejale, kuna koolitaja juhendab vajadusel ka vene keeles. Lisaks erialastele oskustele annab koolitus võimaluse harjutada eesti keelest arusaamist ja rääkimist.

Учеба подходит и для русскоязычных, так как учительница при необходимости учит и русскому языку. В дополнение к профессиональным навыкам обучение дает возможность попрактиковаться в понимании и разговорной речи на эстонском языке.

Grupi avame kui on 4 huvilist.

Kodu- ja ehiskeraamika tootmise teemad:

Kipsvormi valmistamine

  • Kipsi kasutatakse keraamikas mitmel otstarbel. Temast võib valada plaate saviesemete kuivatamiseks, kettaid treimisalusteks ja templeid reljeefse mustri vajutamiseks, kuid enim kasutatakse kipsi esemetest vormide võtmiseks. 1) 2-osaline lihtne kipsvorm 2) mitmeosaline keerulisem kipsvorm

Ribatehnika

  • Ribatehnika on eseme üles ehitamine saviribadega.
  • Ettevalmistatud ribad liidetakse ülestikku ning vormi kontrollitakse pöördaluse ja šablooni abil
  • Viimistlus

Saviplaadist esemete valmistamine (kannud; vaasid)

Nerikom tehnika

Tekstiil või natuurprint

Pisiplastika modelleerimine

Vaagen reljeefdekooriga

Savitombust vormimine

Glasuurimine

Glasuurimise tehnikad on:

  • valamine eseme sisse või/ja peale glasuuri sisse kastmine
  • pintsli, käsna või ballooniga esemele kandmine
  • pritsimine pihustamine

Õppetöö kogumaht on 240 akadeemilist tundi (sh 132 tundi auditoorset ja praktilist tööd, 108 tundi iseseisvat tööd). Iseseisev töö sisaldab järgmiseks tunniks toote idee kavandamist, iseseisvalt ateljees tööde lõpetamist ning üks tund individuaalset juhendamist potikedral).

Tunnid toimuvad 22 korral ( à 6 ak tundi)

Tutvu ka koolitustega Saviesemete vormimine potikedral; Keraamilise skulptuuri baaskoolitus

Antud kursuse puhul kehtib tulumaksusoodustus (Tulumaksuseadus § 26). Teie poolt tasutud summa esitame Maksu- ja Tolliametile, mis kantakse Teie tuludeklaratsiooni koolituskuluna.

Koolitajad

Liitu uudiskirjaga

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital