Jalutuskäik Raadi kalmistul kultuuriloolase Enn Lillemetsaga: Kunstnikud ja nende teosed, kalmistu kui vabaõhumuuseum Uus!

Toimub
26.05.2024
P kell 12.00 - 13.30
Kalmistu 22, Tartu
Maht
2 akad t
Hind
9 €
Koolitaja
Enn Lillemets

Alla kahe tunni kestev jalutuskäik saab hõlmata ainult murdosa sellest, mida Raadi kalmistu, eesti kultuuri tähelepanuväärsemaid nekropole, tegelikult võimaldab. Keskendume oma ringkäigul eesti kunstile ja ühendame kaks rada: kunstnikud ja looming. Peatume kujur August Weizenbergi, maalija Aleksander Vardi, arhitekt Arnold Matteuse, graafik Hando Mugasto, graafiku ja maalija Eduard Rüga, maalijate Linda Kits-Mäe ja Elmar Kitse, kujur Maire Männiku, maalija Kaja Kärneri, maalija Lembit Saartsi, graafik Helgi Hirve, kunstiloolase Maie Raitari ning maalija Herman Aunapuu kalmul.

Peale eelkäija August Weizenbergi ühendab neid kõiki märksõna „Pallas”: nii omaaegne Kõrgem Kunstikool „Pallas” kui ka Kunstiühing „Pallas”.

Raadi kalmistu pole mitte üksnes paljude kunstnike viimne puhkepaik, vaid ka vabaõhumuuseum, kus on nähtavad nii mõnegi meie kujuri loomingu paremad näited. Seekordsel retkel paneme tähele August Weizenbergi, Jaan Koorti, Anton Starkopfi, Voldemar Melliku, Aleksander Elleri, Ernst Jõesaare, Endel Taniloo, Jaan Luige ja Mati Karmini loodud hauasambaid ja -tähiseid.

Kogunemine Raadi peaväravas vähemalt 5 minutit varem, ringkäik algab kell 12.00

Koolitaja

Liitu uudiskirjaga

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital