Suvine viljapuude hoolduslõikus

P kell 10-13.45
otsime aeda
Annika Soomelt

Viljapuid lõigatakse, et saada suuremat ja paremat saaki, samas soovitakse ka ilusat puud. Nii noorte kui vanade viljapuude (õuna-pirnipuud, kui ka kirsi-ja ploomipuud) lõikamiseks vajalikud oskused saad omandada just sellel kursusel. Vaatame ka, kuidas ja millise intervalliga lõigata marjapõõsaid. Teeme selgeks, miks mõned õunapuud, eriti vanemad puud, kasvavad palju jõudsamalt ja kõrgemaks kui teised, põhjus peitub pookealustes. Jagatakse soovitusi viljapuude väetamise kohta.

Suvist lõikust peetakse puu seisukohalt parimaks lõikuseks, sest lõikehaavad paranevad kiiremini. Suvisel lõikusel on veel teisi eeliseid: hästi äratuntavad kuivad oksad, tekib vähem vesivõsusid. Suvise lõikuse miinusteks on halb võra nähtavus, lehtis oksad varjavad võra kuju.

Teemad

• viljapuude lõikamise alused ja lõikevõtted
  • õiged tööriistad ja nende korrashoid

Olemasolul kaasa võtta oksasaag ja oksakäärid. Koos juhendajaga vaadatakse need üle ja antakse vajadusel soovitusi tööriistade uue valiku osas.

Õppe kogumaht 5 akadeemilist tundi (teoreetiline ja praktiline töö aias). Kui soovite, et koolitus toimuks Teie aias, siis palun andke sellest registreerumisel teada. Aias võiks olla vähemalt kolm vanemat ja kaks nooremat kirsi- või/ja ploomipuud. Võiks olemas olla ka mõned marjapõõsad. Kursusele tulek isikliku transpordiga.

Kodulehe tegemine - Vulpes Digital Vulpes Digital