Rahvaülikooli kontorid suvel

Meie kontorid aadressidel Pepleri 4 ja Vaksali 7 on suletud 3. juulist kuni 7. augustini. Kursustele saab registreeruda läbi kodulehe, vastame kirjadele ja kinnitame kursustele registreerumist esimesel võimalusel.
Kaunist suve! Toreda taaskohtumiseni!

Jutuvõistlus Minu rahvaülikool

Tartu Rahvaülikool saab sügisel 30 aastaseks. Meid ei oleks, kui poleks teid, head õppijad! Sünnipäeva puhul kuulutame välja jutuvõistluse „Minu rahvaülikool“. 10 parimat juttu saavad auhinnaks rahvaülikooli hinnalised 50-eurosed kinkekaardid!

Kevadnäitused Tartu Rahvaülikoolis

• Haridusministeeriumis on ÕLI-JA AKRÜÜLMAALIDE NÄITUS, eksponeeritud Robert Suvi maalikursuslaste tööd (1. septembrini)
  • EMÜ Spordimajas FOTONÄITUS, eksponeeritud Jaanus Järva juhendatud 2016. a suvekoolis ja fotokursusel valminud tööd (nähtav augusti lõpuni)

Oluline info õppijale kelle kursused toimuvad meie Kunstikeskuses, Vaksali 7

Kolmapäevast (22.03) alates on Vaksali tänav Riia ja Tiigi tn vahelisel lõigul teetööde tõttu liikluseks suletud! Kogu tänav rekonstrueeritakse, ehitatakse välja kergliiklusteed ja hoopis uue ilme saab jaamahoone esine.
Lisainfo Tartu linna kodulehel

Tartu Rahvaülikool valis Aasta õppija 2016 ja Aasta sõbra 2016

Tartu Rahvaülikool valis Aasta õppijaks 2016 mitmekülgsete huvidega keeleõppuri Aimar Tusovi ja Aasta sõbraks Tartu Täiskasvanute Gümnaasiumi direktori Marika Kaasiku.

Vajame inglise ja vene keele õpetajaid!

Rahvaülikool ootab oma ridadesse juurde särasilmseid inglise ja vene keele õpetajaid! Kui Sa soovid ja oskad koolitada täiskasvanud inimesi, siis palun võta ühendust 736 1542 või mairi@rahvaylikool.ee. Kohtumiseni!

18.12-2016-8.01.2017 maalid ja lilleseaded Tartu Ülikooli Botaanikaaias

JUULI. ASI. Rahvaülikooli maaliõpetaja Aime Asi maalid ja rahvaülikooli vilistlaste lilleklubi Juuli jõuludisainid.

Lõngamandalad 15.12.16-10.01.17 Tasku 2.korruse aatriumis

Lõngamandalal on kaitsefunktsioon. Tema neli nurka kujutavad nelja põhielementi: maa, tuli, õhk ja vesi ning mandala kese on kõiksus, mis ühendab kõike. Eestis on värvilised jõulutähed olnud olulised kaitse- ja tõrjemaagilised abivahendid. Neid riputati hingedeaja alguses kodus erinevatesse kohtadesse kaitseks ja kõige halva kogumiseks ning põletati talvise pööripäeva ja aastavahetuse vahel. Mandalaid punusid Pille Peterson ja Külli Sootna

Tule rahvaülikooli jõulukodadesse!

Rahvaülikooli jõulukojad - tee ise jõulukinke, pühaderoogasid ja kodukaunistusi! Jõulukoda saab tellida ka sõpruskonnale ja meeskonnale. Võta ühendust: kristiina@rahvaylikool.ee , 736 1537.

Tegusat jõuluootust!
Vaata kõiki jõulukodasid siin!

Duke Ellintoni "Püha kontsert" 8.12.16 kell 19.00.

Kutsume Tartu Jaani kirikusse kuulama Eestis esmaettekandele tulevat muusikateost, mille esitavad Tartu Rahvaülikooli Jazzkoor Lauri Breede juhatusel ning Big Band Tartu Toomas Petersoni juhtimisel.
Duke Ellington on kirjutanud teose piibli vaimulikule tekstile oma lähedase sõbra mälestuseks.
Piletite eelmüük Tartu Rahvaülikoolist (Pepleri 4) 7 eurot. Kontserdi päeval kohapeal 10 eurot. Kontserti toetab Eesti Kultuurkapital.

Kontsert "Rõõmsad jõulud" 17.12.16 kell 19.00

Kutsume Tartu Jaani kirikusse kuulama kaunist jõulumuusikat, mida esitavad Lauri Breede dirigeerimisel Tartu Rahvaülikooli segakoor, Eesti Maaülikooli meeskoor Gaudeamus ja Laulukoor Tarbatu ning Tartu Saksikoor Toomas Petersoni juhtimisel.
Kaastegevad Teater Vanemuine solistid Karmen Puis ja Simo Breede.
Piletite eelmüük Tartu Rahvaülikoolist (Pepleri 4) 7 eurot.
Kontserdi päeval kohapeal 10 eurot. Kontserti toetab Eesti Kultuurkapital.

Eesti kõige koolitussõbralikum omavalitsus 2016 on Tartu linn!

Täiskasvanud õppija nädala avaüritusel sai Tartu linn Eesti kõige koolitussõbralikuma omavalitsuse väärika tiitli. Tartu Rahvaülikool ühineb õnnitlejatega!

Kaubamajas, Euroopa keeltepäeval, 26.09 loositud kinkekaardi

(väärtusega 50 eurot) võitja on Julia Barsukova. Õnnitleme!

"Meie oma ilu" Näitus rahvuslikust käsitööst, rahvariietest Vaksali 7 Kunstikeskuses kuni 12.11.2016

Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit korraldab käsitöökodasid Eestimaa erinevates paikkondades. "Käsitöökojad üle maa" on päev, mil kogu Eesti on käsitöölainel. Kunstikeskuses Vaksali 7 saab imetleda meie juhendajate ja kursuslaste käsitööd. Näitus jääb avatuks kuni 12. novembrini. E – N kell 10 – 20 ja R- L kell 10 - 15.

Tartu rahvaülikooli kursuslaste tööde näitused

Pepleri 4 õppehoones on Võrumaal, Nõiariigis toimunud suvekooli töödest näitus. Saab näha akrüül- ja õlimaale, joonistusi, pastellmaale, fotosid.
Õppeklassides on eksponeeritud fotograafiakursuslaste tööd.

Vaksali 7 õppehoones on samuti Nõiariigis toimunud suvekooli tööde näitus, näha saab joonistusi ja pastelle.
Vaksali 7 AKNAGALERIIS näitused vahelduvad - saab vaadata lilleseadeid, fotosid, maale.

Põlva Keskraamatukogus on kuni 31.10.2016 meremaalide näitus, autoriteks meie kursuslased Maie Tomikas ja Heiki Merila.

Liitu meie uudiskirjaga!

Liitun

Jutuvõistlus Minu rahvaülikool

Lähemalt

Meie kinkekaart on hea kingitus!

Meie kontoritest Pepleri 4 ja Vaksali 7 saab soetada kinkekaarte Teile sobivas vääringus või vormistatuna kingisaajale personaalselt (ühele või mitmele kursusele). Ka E-kinkekaardi väljastamise võimalus! Täpsem info telefonil 7361540 või 7361537.

Kõik teated