Lõppenud projektid

Õpetajate professionaalse arengu toetamine suurendades nende andragoogilist pädevust 2

2016 - 2017

Projekti raames osalesid 20 täiskasvanute gümnaasiumi ja kutseõppeasutuste õpetajat 78 tundi kestnud andragoogikakoolitusel. Koolitus toimus 8 õppepäeval jaanuarist aprillini 2017. Juhendajateks olid oma ala tunnustatud koolitajad (Reet Valgmaa, Erle Nõmm, Kadri Kõiv, Marika Kaasik, Kristel Jalak, Kadi Tamm). Koolituse käigus tehtud iseseisev töö (22 t) oli suunatud portfoolio koostamiseks, et edukalt taotleda täiskasvanute koolitaja kutset.

Hariduslike erivajadustega õpilaste tavakooli kaasamine ja õppematerjalide koostamine

2016 - 2017

Projekti eesmärkideks oli:
* toetada tavakooli õpetajate professionaalset arengut, suurendades nende pädevust hariduslike erivajaduste õpilaste kaasamises, õppetöö kavandamises ja läbiviimises
* arendada digikompetentse õpetajate seas IKT vahendite kasutamisel töös HEV õpilastega
* tutvustada erinevaid IKT tehnilisi vahendeid, keskkondi ja vabavaralisi õppeprogramme.

Efektiivne kommunikatsioon

2015 - 2016

Projekti eesmärgiks oli organisatsiooni tegevusvõimekuse kasv tänu paremale strateegilisele planeerimisele, kommunikatsioonile koolituse pakkuja, õppijate (teenuse tarbijate) ja potentsiaalsete õppijate vahel ning info efektiivsemale haldamisele.

Olulisemad tegevused:

Aktiivse vananemise toetamine

2013 - 2015

Projekti „Aktiivse vananemise toetamine“ eesmärgiks oli aktiviseerida sotsiaalselt mitteaktiivseid vanemaealisi läbi kultuuri ja kunsti tegevustesse kaasamise (näituste, muuseumite, teatri jne külastamine, töötubades, õpiringides, kohtumisõhtutel, koolitustel jne osalemine, kultuurilised jalutuskäigud, ekskursioonid ja palju muud).

Tegevused:

Täiskasvanute koolitus vabahariduslikes koolituskeskustes

2008 - 2013

Programm "Täiskasvanute koolitus vabahariduslikes koolituskeskustes"

Rahastaja Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti riik.

LEMON - Learning Communities of Modern Liberal Adult Education

2009 – 2012

Central Baltic Interreg IV A programm 2007–2013

Jätkusuutlikkuse edendamine täiskasvanute koolituses

CRISTAL (Common References in Sustainable Training in Adult Learning) 2011 - 2013

Grundtvig programmi õpikoostöö projekt.

Uuesti õppima

Projekti rahastas Eesti-Šveitsi koostööprogrammi Vabaühenduste Fond ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

September 2011 - veebruar 2012

Projekti eesmärk oli põhiharidusega või madalama haridustasemega noorte haridustee jätkamise soodustamine, et vältida pooliku haridustee tõttu tekkivaid hariduslikke, sotsiaalseid, majanduslikke ja psühholoogilisi probleeme.

Adults Learning Visual Arts – ALVA

Nord Plus  adult programm

2009 - 2012

Nord Plus adult programm- eesmärk edendada ja tugevdada koostööd Põhja ja Baltimaade vahel, et tõsta täiskasvanute koolituskvaliteeti ja arendada koostöövõrgustikku täiskasvanuhariduses.

EXPLORE, CONSERVE AND SHARE YOUR CULTURE to keep culture alive

EL hariduskoostööprogramm Socratese Grundtvig 2 projekt

Projekti käigus on võimalik vahetada kogemusi teiste euroopa maade täiskasvanute koolitajatega kuidas paremini kaasata inimesi kultuuritegevusse ja ühendada seda koolitusega.

Partnerid: Soome- Turu Rahvaülikool, Türgi –täiskasvanute koolituskeskus.

Projekti kodulehekülg: http://www.tkukoulu.fi/~tsuto/grundtvig/

Vajame inglise ja vene keele õpetajaid!

Rahvaülikool ootab oma ridadesse juurde särasilmseid inglise ja vene keele õpetajaid! Kui Sa soovid ja oskad koolitada täiskasvanud inimesi, siis palun võta ühendust 736 1542 või mairi@rahvaylikool.ee. Kohtumiseni!

Liitu meie uudiskirjaga!

Liitun

Rahvaülikooli kontorid suvel

Meie kontorid aadressidel Pepleri 4 ja Vaksali 7 on suletud 3. juulist kuni 7. augustini. Kursustele saab registreeruda läbi kodulehe, vastame kirjadele ja kinnitame kursustele registreerumist esimesel võimalusel.
Kaunist suve! Toreda taaskohtumiseni!

Jutuvõistlus Minu rahvaülikool

Tartu Rahvaülikool saab sügisel 30 aastaseks. Meid ei oleks, kui poleks teid, head õppijad! Sünnipäeva puhul kuulutame välja jutuvõistluse „Minu rahvaülikool“. 10 parimat juttu saavad auhinnaks rahvaülikooli hinnalised 50-eurosed kinkekaardid!

Kevadnäitused Tartu Rahvaülikoolis

• Haridusministeeriumis on ÕLI-JA AKRÜÜLMAALIDE NÄITUS, eksponeeritud Robert Suvi maalikursuslaste tööd (1. septembrini)
  • EMÜ Spordimajas FOTONÄITUS, eksponeeritud Jaanus Järva juhendatud 2016. a suvekoolis ja fotokursusel valminud tööd (nähtav augusti lõpuni)
Kõik teated