Õppijate lood

Hakkasime koguma õppijate lugusid! Me kuuleme siin palju põnevaid lugusid ja soovime, et ka teised neist inspiratsiooni saaksid. Head lugemist!

Batuudiks saanud tigudiivani ja Liina lugu

Ma olen ikka imestanud, kui palju erinevaid asju saab Rahvaülikoolis õppida. Lihtsam oleks vist nimetada asju, mida seal ei saa õppida.

Ly kirev areng rahvaülikoolis

Õppida on eriti mõnus just iseenda jaoks, sest õppimise käigus on sul võimalus kogeda rõõmu oma loomingust ja arengust. Tartu Rahvaülikoolil on laiahaardeline profiil, kus on võimalus osaleda erinevaid valdkondi hõlmavatel kursustel. Ise olen läbinud mitmeid lühema ja pikema kestvusega kursuseid ning nii hingele kui ka teadmiste jaoks. Kursuste tutvustusi lugedes tekib suurem või väiksem huvi osaleda, mõnikord on osavõtt ka teoks saanud.

Mis oleks küll Üllest saanud, kui rahvaülikooli poleks olnud?

Tartu  Rahvaülikooliga seob mind pikk ja sisukas ,,ajalugu“. Nimelt alustasin 2006 oma keelerännakuid õpetaja Evelin Ranna sõbralikul juhendamisel. Prantsuse keel pole aga lihtsate killast: väänasime ja käänasime oma suud, aga tuli tunnistada – õpetaja oli palju tublim kui meie!

Liina ja aiakujunduse kursuselt saadud aiaplaan ning uued juuksurioskused

Olen osalenud kahel Tartu Rahvaülikooli kursusel – Väikeaia kujundamine ja Kodune juukselõikus. Mõlema valik on tulnud otseselt huvist ja praktilisest vajadusest.

Inkari Lindve. Kuidas keraamikaõps mind ravis?

Minu jaoks on Tartu Rahvaülikoolist kõige vingem õpetaja keraamik Eva Krivonogova. Ta on loominguline, abivalmis ja teab oma alast kõike. Vähemalt ei ole mul õnnestunud esitada ühtegi küsimust, millele ta ei tea vastust.

Maaria ja raamatute köitmine

Aasta oli 2011, kui tegin Tartu rahvaülikoolis oma esimese märkmiku, mis nägi välja nagu päris. Köitmiskursusel avanes minu jaoks uus ja põnev maailm ning nüüd kuus aastat hiljem on minu huvist paberimaailma ja köitmise vastu isegi väike ettevõtmine välja kasvanud.

Kristi ja käsitöö, kokanduse ning aianduse kursused

Kristi, kes pälvis Tartu Rahvaülikooli Aasta õppija 2014 tiitli räägib sellest kuidas ta käib rahvaülikoolis endale vaba aega ostmas, mida pere tema õhtustest äraolemistest arvab ja kuidas see lastele mõjunud on.

Irene ja maalikool

Irene, rahvaülikooli inglise keele juhendaja, oli elanud suurema osa oma teadlikust elust teadmisega, et joonistada ta ei oska ja et tal pole mingeid kalduvusi kunstile, kuid avastas maalima sattudes enda jaoks uue kire.

Tiina lugu rahvaülikoolis

Tiina, kes on nii rahvaülikooli õpilane kui õppija kirjutab sellest, kuidas kursustel tekib imeline energia, head ideed hõljuvad justkui õhus, kust need kiirelt ära nopitakse. Erinevalt elualadelt ja erinevate taustadega inimesed tulevad kokku ja vähemalt paari tunni jooksul nädalas on neil ühine eesmärk – valmistada endale midagi ilusat.

Aimar ja itaalia ning prantsuse keel

Olen rahvaülikoolis juba aastaid keelekursustel käinud. Mulle väga meeldib. Sa ei õpi ju ainult keelt, ikka ka tavasid, kultuuri ja ajalugu. Et mis on mis ja kuidas olla viisakas.

8 tundi magan, 8 tundi käin tööl ja 8 tundi jääb veel aega et midagi mõistlikku pihta hakata. Igaühel võiks elus olla rohkem selliseid asju, et teed midagi lihtsalt enese arendamiseks!

Liitu meie uudiskirjaga!

Liitun

Lähemalt

Jutuvõistluse kinkekaartide võitjad teada!

Meie 50€ kinkekaartide võitjad on: Agata A. Stipniece, Maaria Semm, Ülle Pruks, Inkari Lindve, Rait Kapp, Liina Laaser, Karin Kruusmaa, Ly Kütt, Gerly Sillaste ja Luule Kuusik. Võtame teiega ühendust!  Emotsionaalseid lugusid saab lugeda meie kodulehel ja ka väljaprinditult õppeklasside seintelt. Suur tänu kõigile osalejatele!

Tartu Rahvaülikooli kursuslaste tööde näitused

Akrüül- ja õlimaali suvekool toimus Lääne-Virumaal Lammasmäel. Seal valminud maale saate näha Pepleri 4 saalis. Juhendaja Robert Suvi.

Lammasmäel toimetasid ka joonistajad, keda juhendas Tiit Varblane. Pastellkriitidega joonistuste näitus on välja pandud Pepleri 4 fuajeesse, Vaksali 7 fuajees on pastell- ja grafiitjoonistused.

Vormsil toimus fotograafia suvekool, mida juhendas Toomas-Vahur Lihtmaa. Fotonäitust saab vaadata Maaülikooli Spordihoone fuajees.

Lähemalt

Soovid vaadata kõiki koolitusi valdkondade kaupa tabelis?

Nüüd saad ka veebis sirvida meie trükitud koolituskalendrit. Klõpsa siin!

Õppida on mõnus!

Lähemalt

Meie kinkekaart on hea kingitus!

Meie kontoritest Pepleri 4 ja Vaksali 7 saab soetada kinkekaarte Teile sobivas vääringus või vormistatuna kingisaajale personaalselt (ühele või mitmele kursusele). Ka E-kinkekaardi väljastamise võimalus! Täpsem info telefonil 7361540 või 7361537.

Kõik teated