Õppijate lood

Hakkasime koguma õppijate lugusid! Me kuuleme siin palju põnevaid lugusid ja soovime, et ka teised neist inspiratsiooni saaksid. Head lugemist!

Inkari Lindve. Kuidas keraamikaõps mind ravis?

Minu jaoks on Tartu Rahvaülikoolist kõige vingem õpetaja keraamik Eva Krivonogova. Ta on loominguline, abivalmis ja teab oma alast kõike. Vähemalt ei ole mul õnnestunud esitada ühtegi küsimust, millele ta ei tea vastust.

Maaria ja raamatute köitmine

Aasta oli 2011, kui tegin Tartu rahvaülikoolis oma esimese märkmiku, mis nägi välja nagu päris. Köitmiskursusel avanes minu jaoks uus ja põnev maailm ning nüüd kuus aastat hiljem on minu huvist paberimaailma ja köitmise vastu isegi väike ettevõtmine välja kasvanud.

Kristi ja käsitöö, kokanduse ning aianduse kursused

Kristi, kes pälvis Tartu Rahvaülikooli Aasta õppija 2014 tiitli räägib sellest kuidas ta käib rahvaülikoolis endale vaba aega ostmas, mida pere tema õhtustest äraolemistest arvab ja kuidas see lastele mõjunud on.

Irene ja maalikool

Irene, rahvaülikooli inglise keele juhendaja, oli elanud suurema osa oma teadlikust elust teadmisega, et joonistada ta ei oska ja et tal pole mingeid kalduvusi kunstile, kuid avastas maalima sattudes enda jaoks uue kire.

Tiina lugu rahvaülikoolis

Tiina, kes on nii rahvaülikooli õpilane kui õppija kirjutab sellest, kuidas kursustel tekib imeline energia, head ideed hõljuvad justkui õhus, kust need kiirelt ära nopitakse. Erinevalt elualadelt ja erinevate taustadega inimesed tulevad kokku ja vähemalt paari tunni jooksul nädalas on neil ühine eesmärk – valmistada endale midagi ilusat.

Aimar ja itaalia ning prantsuse keel

Olen rahvaülikoolis juba aastaid keelekursustel käinud. Mulle väga meeldib. Sa ei õpi ju ainult keelt, ikka ka tavasid, kultuuri ja ajalugu. Et mis on mis ja kuidas olla viisakas.

8 tundi magan, 8 tundi käin tööl ja 8 tundi jääb veel aega et midagi mõistlikku pihta hakata. Igaühel võiks elus olla rohkem selliseid asju, et teed midagi lihtsalt enese arendamiseks!

Enn ja itaalia keel

Olen rahvaülikoolis itaalia keelt õppinud kümmekond aastat. Selle aja jooksul olen neid õppijaid näinud igasuguseid ja võin öelda, et selleks, et huvi õppimise vastu püsiks, peab miski ikka tagant surkima, mingi motivatsioon peab olema. Kas amet, äripartner, võõramaalasest ämm või väimees, reisihuvi.

Heiki

Heiki, kes maalib, nagu oleks seda eluaeg teinud, alustas alles kolm aastat tagasi, enda sõnul grupi kõige nõrgemana. Muuseas tema rahvaülikooli tuleku põhjus võib tunduda erandlik, aga tegelikult pole seda!

Marina

Marina kirjutab ajakirjas SENSA sellest, kuidas feng shui õpingud innustasid teda nii oma kodu kui iseennast muutma. Lugu saab lugeda siin.

Mihkel

Mihkel kirjutab enda mugavustsoonist väljatulekust, sellest, et enda muutmine ja ületamine on raske, tüütu, aga oi kui magusaid vilju andev; kuidas tantrakursuse kummaline kogemus viis avarama maailma nägemiseni ja parema eneseteostamiseni.

Vajame inglise ja vene keele õpetajaid!

Rahvaülikool ootab oma ridadesse juurde särasilmseid inglise ja vene keele õpetajaid! Kui Sa soovid ja oskad koolitada täiskasvanud inimesi, siis palun võta ühendust 736 1542 või mairi@rahvaylikool.ee. Kohtumiseni!

Liitu meie uudiskirjaga!

Liitun

Rahvaülikooli kontorid suvel

Meie kontorid aadressidel Pepleri 4 ja Vaksali 7 on suletud 3. juulist kuni 7. augustini. Kursustele saab registreeruda läbi kodulehe, vastame kirjadele ja kinnitame kursustele registreerumist esimesel võimalusel.
Kaunist suve! Toreda taaskohtumiseni!

Jutuvõistlus Minu rahvaülikool

Tartu Rahvaülikool saab sügisel 30 aastaseks. Meid ei oleks, kui poleks teid, head õppijad! Sünnipäeva puhul kuulutame välja jutuvõistluse „Minu rahvaülikool“. 10 parimat juttu saavad auhinnaks rahvaülikooli hinnalised 50-eurosed kinkekaardid!

Kevadnäitused Tartu Rahvaülikoolis

• Haridusministeeriumis on ÕLI-JA AKRÜÜLMAALIDE NÄITUS, eksponeeritud Robert Suvi maalikursuslaste tööd (1. septembrini)
  • EMÜ Spordimajas FOTONÄITUS, eksponeeritud Jaanus Järva juhendatud 2016. a suvekoolis ja fotokursusel valminud tööd (nähtav augusti lõpuni)
Kõik teated