Täiskasvanud Õppija Nädal

19.-16. oktoobril toimub Eestis traditsiooniline täiskasvanud õppija nädal ehk TÕN. See on aeg, kus tavapärasest enam pööratakse tähelepanu täiskasvanute õppimisele ja elukestvale õppele. Käesoleva aasta sloganiks on: „Õppimine seob põlvkondi“.

Igal aastal tunnustatakse TÕN-i ajal ka aasta õppijat, aasta koolitajat, aasta koolitussõbralikku organisatsiooni, aasta õpitegu ja aasta raamatukogu nii maakondlikul kui vabariiklikul tasandil. 2017. aasta Tartumaa tunnustamine toimus haridustöötajate tänuüritusel, 29. septembril.

Aasta raamatukoguks 2017 Tartumaal on Lähte Ühisraamatukogu, kus on loodud meeldiv keskkond, toetatakse aktiivselt täiskasvanud õppijaid (sh on koostöös kohaliku kogukonnaga selgitanud välja toetamist ja suunamist vajavad täiskasvanud õppijad), korraldatakse näitusi, kohtumisi jm õpiüritusi.

Koolitussõbralikuks organisatsiooniks 2017 Tartumaal on Enics Eesti AS, kus toimub põhjalik koolitusvajaduse väljaselgitamine ja palju sisekoolitusi, on välja töötatud uue töötaja programm, toetatakse õppimist nii tasemeõppes kui koolitustel ning tehakse koostööd erinevate haridusasutustega pakkudes nii praktikavõimalusi kui sponsorlust.

Nominendiks oli ka Kavastu Algkool-Lasteaed.

Õpiteoks 2017 Tartumaal oli Tartu Veeriku Kooli nutiringi tegevus Tähtvere Päevakeskuses kui palju kõlapinda leidnud tänuväärne algatus, mis haakub selle aasta TÕN-i sloganiga "Õppimine seob põlvkondi". Eelmisel õppeaastal õpetas kooli 5. A klass Signe Varendi juhendamisel ja eestvedamisel päevakeskuses eakatele arvuti- ja nutitarkusi.

Nominentideks olid veel: Väärikate venekeelne kultuurikool Tartu Rahvaülikoolis, õpetajate koolitus „Hariduslike erivajadustega (HEV) õpilaste tavakooli kaasamine ja õppematerjalide koostamine“ Tartu Rahvaülikoolis ja Tartumaa koolitajate klubi tegevus.

Aasta õppijaks 2017 Tartumaal on Rein Lillak, kes omades filosoofiadoktori kraadi põllumajanduses lõpetas edukalt Tartu Kutsehariduskeskuse ärikorralduse eriala ja asub nüüd omandatud praktilisi ettevõtlusteadmisi rakendama eraettevõtluses.

Eripreemia sai Tartu Täiskasvanute Gümnaasiumi vilistlane Annelii Laisk, kes on 3 lapse kõrvalt omandanud nii põhi- kui gümnaasiumihariduse.

Nominentideks olid veel: Immanuel Volkonski ja Aimar Tusov.

Aasta koolitajaks 2017 on Tartumaal Tiina Leosk, kes on ise nii koolitaja kui ettevõtja ja igakülgselt ühiskondlikult aktiivne ning karismaatiline isik, kes tegeleb intensiivselt nii koolitamise kui inimeste nõustamisega töövaidlusküsimuste. Tiina omab koolitaja kutset ja koolitab ise alustavaid koolitajaid.

Nominentideks olid veel järgmised koolitajad: Leili Alaoja-Rein, Andres Kuusik, Ädu Neemre, Mariana Rand ja Asko Uri.

TÕNi ajal toimuvad üle Eesti mitmesugused üritused: loengud, õpitoad, näitused, avatud uste päevad, koolitused, ekskursioonid jms. Nii Tartumaa kui teiste piirkondade täiskasvanud õppija nädala tegemiste kohta saab infot siit: http://www.andras.ee/et/event-calendar või http://www.rahvaylikool.ee/sites/default/files/TON-plakat-2017.pdf.

TÕNi Tartumaa koordinaator on SA Tartu Rahvaülikooli koolitus- ja projektijuht Ena Drenkhan. Kõik, kes soovivad lisainfot või TÕNi tegemistes kaasa lüüa, on oodatud ühendust võtma: ena@rahvaylikool.ee või tel  5348 6443, 736 1548

Tutvu ka vabariikliku täiskasvanuhariduse teavituskampaaniaga, mis keskendub täiskasvanuhariduse populariseerimisele ja elanikkonna teadlikkuse tõstmisele täiskasvanute õppimisvõimaluste kohta. Tutvustatakse ja propageeritakse õppimise ja haridustee jätkamise võimalusi nii gümnaasiumis, kutsekoolis, kõrgkoolis kui erinevatel täienduskoolitustel. Vaata lisa: http://www.jällekooli.ee.

Liitu meie uudiskirjaga!

Liitun

Lähemalt

Jutuvõistluse kinkekaartide võitjad teada!

Meie 50€ kinkekaartide võitjad on: Agata A. Stipniece, Maaria Semm, Ülle Pruks, Inkari Lindve, Rait Kapp, Liina Laaser, Karin Kruusmaa, Ly Kütt, Gerly Sillaste ja Luule Kuusik. Võtame teiega ühendust!  Emotsionaalseid lugusid saab lugeda meie kodulehel ja ka väljaprinditult õppeklasside seintelt. Suur tänu kõigile osalejatele!

Tartu Rahvaülikooli kursuslaste tööde näitused

Akrüül- ja õlimaali suvekool toimus Lääne-Virumaal Lammasmäel. Seal valminud maale saate näha Pepleri 4 saalis. Juhendaja Robert Suvi.

Lammasmäel toimetasid ka joonistajad, keda juhendas Tiit Varblane. Pastellkriitidega joonistuste näitus on välja pandud Pepleri 4 fuajeesse, Vaksali 7 fuajees on pastell- ja grafiitjoonistused.

Vormsil toimus fotograafia suvekool, mida juhendas Toomas-Vahur Lihtmaa. Fotonäitust saab vaadata Maaülikooli Spordihoone fuajees.

Lähemalt

Soovid vaadata kõiki koolitusi valdkondade kaupa tabelis?

Nüüd saad ka veebis sirvida meie trükitud koolituskalendrit. Klõpsa siin!

Õppida on mõnus!

Lähemalt

Meie kinkekaart on hea kingitus!

Meie kontoritest Pepleri 4 ja Vaksali 7 saab soetada kinkekaarte Teile sobivas vääringus või vormistatuna kingisaajale personaalselt (ühele või mitmele kursusele). Ka E-kinkekaardi väljastamise võimalus! Täpsem info telefonil 7361540 või 7361537.

Kõik teated