AMIF2016-3 „Eesti keele õpe rahvusvahelise kaitse saajatele“

Tartu Rahvaülikool juhib 01.05.2016 – 31.12.2017 Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi projekti AMIF2016-3 „Eesti keele õpe rahvusvahelise kaitse saajatele“.

Projekti eesmärgiks on õpetada eesti keelt kuni 150 Eestisse saabuvale rahvusvahelise kaitse saajale (täiskasvanutele) 100 tundi osaleja kohta, et toetada nende toimetulekut eestikeelses keskkonnas ja aidata kaasa Eesti ühiskonda lõimumisele. Esmane eesti keele oskus on sisserändajatele eelduseks töö leidmisele ja selle kaudu ka majanduslikule iseseisvumisele.

Projekti raames on välja töötatud eesti keele õpetamise metoodika ja materjalid. Õpetuse metoodika võimaldab A1–A2 taseme keeleoskust omandada ka emakeeles kirjaoskuseta või madala haridustasemega ning varasema võõrkeeleõppe kogemuseta isikutel. Õpetuses on põhirõhk suulisel keelekasutusel ja koolituse edukalt läbinud peaksid tulema toime lihtsates igapäevastes suhtlusolukordades.

Seisuga 01.11.2017 toimub või on projekti raames toimunud keeleõpe Tartus, Tallinnas, Türil, Keilas, Harju-Ristil, Rakveres, Kundas, Pärnus, Haapsalu, Põlvas ja Viljandis. Toimumiskoht oleneb sellest, kuhu Eestisse saabujad elama asuvad.

Keeleõppe mahus 100 tundi on seisuga 01.11.2017 lõpetanud 36 täiskasvanud õppijat. Õppes on osalenud kokku 70 õppijat (31 on katkestanud ja 3 õpivad).

Tartu Rahvaülikooli koostööpartneriteks eesti keele õpetamises on teised vabahariduslikud koolituskeskused, keeleõppe metoodika väljatöötamisse on kaasatud ülikoolide eksperte. Õpetajatöösse on kaasatud üle 20 eesti keele õpetaja eelnimetatud koolituskohtades. Toimunud on 5 õpetajate koostööseminari, lisaks õppematerjalide koostamise seminarid.
Eesti keele õpetajad koondavad kasutatud õppematerjalid töövihikuks.

Projekti rahastab Euroopa Liit Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi kaudu ning EV Siseministeerium.

Lisainfo: Ena Drenkhan, SA Tartu Rahvaülikooli koolitus- ja projektijuht, ena@rahvaylikool.ee, tel 5348 6443.

Liitu meie uudiskirjaga!

Liitun

Maalide näitus Vanemuise kontserdimaja fuajees 4.11-31.12.2017

Tartu Rahvaülikooli 30. sünnipäevale pühendatud maalinäitus "Vaimustav teekond".
Tööde autorid on rahvaülikooli endised ja praegused maalikursuslased.
Juhendajad Aime Asi, Robert Suvi, Piret Kullerkupp, Peeter Krosmann ja Maret Suurmets Kuura.

Tartu Rahvaülikooli kursuslaste tööde näitused

Akrüül- ja õlimaali suvekool toimus Lääne-Virumaal Lammasmäel. Seal valminud maale saate näha Pepleri 4 saalis. Juhendaja Robert Suvi.

Lammasmäel toimetasid ka joonistajad, keda juhendas Tiit Varblane. Pastellkriitidega joonistuste näitus on välja pandud Pepleri 4 fuajeesse, Vaksali 7 fuajees on pastell- ja grafiitjoonistused.

Vormsil toimus fotograafia suvekool, mida juhendas Toomas-Vahur Lihtmaa. Fotonäitust saab vaadata Maaülikooli Spordihoone fuajees.

Lähemalt

Soovid vaadata kõiki koolitusi valdkondade kaupa tabelis?

Nüüd saad ka veebis sirvida meie trükitud koolituskalendrit. Klõpsa siin!

Õppida on mõnus!

Lähemalt

Meie kinkekaart on hea kingitus!

Meie kontoritest Pepleri 4 ja Vaksali 7 saab soetada kinkekaarte Teile sobivas vääringus või vormistatuna kingisaajale personaalselt (ühele või mitmele kursusele). Ka E-kinkekaardi väljastamise võimalus! Täpsem info telefonil 7361540 või 7361537.

Kõik teated