Tartu Rahvaülikooli põhialused

Tegevuse põhialused

Missioon

Tartu Rahvaülikool on täienduskoolitusasutus, mis pakub kultuuriteadlikkust, enesearendust ja loovust soodustavat õpikeskkonda professionaalseks ja isiksuslikuks arenguks.

Rahvaülikoolis õpivad igas vanuses inimesed. Kooli eesmärgiks on ellu viia elukestva õppimise ideed. Tartu Rahvaülikool on rahva kool.

Visioon

Tartu Rahvaülikool on jätkusuutlik, paindlik, eri sihtgruppide vajadustele ja huvidele vastav täienduskoolitusasutus, mis kannab demokraatlikke haridusväärtusi, millel on kaasaegne tehnoloogiline baas, pädevad koolitajad ja inspireeriv õpikeskkond. Tartu Rahvaülikool on mitteformaalse hariduse keskus, mis on tuntud ja hinnatud Eestis ja piiriüleselt.

Tegevusvaldkonnad

• Täiskasvanute täienduskoolitus

1. vabahariduslik koolitus
  2. tööalane täienduskoolitus
  • Projektipõhine tegevus (vaata projektid)

• Kultuuriürituste korraldamine –õpilaste tööde näitused, kontserdid, üritused

Õppetegevus kui kooli põhialus

Kokku õppis 2016 a. Tartu Rahvaülikoolis 5636 õppijat ja töötas 683 õppegruppi.

Õppetööd juhendas 211 õpetajat.

Koolitusvaldkonnad

1. Keelekoolitus

inglise, vene, rootsi, itaalia, hispaania, hiina, saksa, soome, taani, läti, araabia, jaapani, norra, prantsuse, kreeka ja eesti keel

2. Loovuskoolitus

kujutav kunst, tarbekunst, lilleseade ja aiandus, tekstiil ja käsitöö

3. Üldhariv koolitus

psühholoogia ja eneseareng, kultuur ja muusika, kodu ja köök, tervis ja ilu

4. Tööalane koolitus

ettevõtlus, projektijuhtimine, klienditeenindus, lapsehoidja koolitus, suhtlemine ja avalik esinemine, motivatsioonkursused, arvutikoolitused, tööotsijate ja koolist väljalangenute koolitused

Liitu meie uudiskirjaga!

Liitun

Jutuvõistlus Minu rahvaülikool

Tartu Rahvaülikool saab sügisel 30 aastaseks. Meid ei oleks, kui poleks teid, head õppijad! Sünnipäeva puhul kuulutame välja jutuvõistluse „Minu rahvaülikool“. 10 parimat juttu saavad auhinnaks rahvaülikooli hinnalised 50-eurosed kinkekaardid!

Lähemalt

Meie kinkekaart on hea kingitus!

Meie kontoritest Pepleri 4 ja Vaksali 7 saab soetada kinkekaarte Teile sobivas vääringus või vormistatuna kingisaajale personaalselt (ühele või mitmele kursusele). Ka E-kinkekaardi väljastamise võimalus! Täpsem info telefonil 7361540 või 7361537.

Kõik teated