Tartu Rahvaülikooli põhialused

Tegevuse põhialused

Missioon

Tartu Rahvaülikool on täienduskoolitusasutus, mis pakub kultuuriteadlikkust, enesearendust ja loovust soodustavat õpikeskkonda professionaalseks ja isiksuslikuks arenguks.

Rahvaülikoolis õpivad igas vanuses inimesed. Kooli eesmärgiks on ellu viia elukestva õppimise ideed. Tartu Rahvaülikool on rahva kool.

Visioon

Tartu Rahvaülikool on jätkusuutlik, paindlik, eri sihtgruppide vajadustele ja huvidele vastav täienduskoolitusasutus, mis kannab demokraatlikke haridusväärtusi, millel on kaasaegne tehnoloogiline baas, pädevad koolitajad ja inspireeriv õpikeskkond. Tartu Rahvaülikool on mitteformaalse hariduse keskus, mis on tuntud ja hinnatud Eestis ja piiriüleselt.

Tegevusvaldkonnad

• Täiskasvanute täienduskoolitus

1. vabahariduslik koolitus
  2. tööalane täienduskoolitus
  • Projektipõhine tegevus (vaata projektid)

• Kultuuriürituste korraldamine –õpilaste tööde näitused, kontserdid, üritused

Õppetegevus kui kooli põhialus

Kokku õppis 2016 a. Tartu Rahvaülikoolis 5636 õppijat ja töötas 683 õppegruppi.

Õppetööd juhendas 211 õpetajat.

Koolitusvaldkonnad

1. Keelekoolitus

inglise, vene, rootsi, itaalia, hispaania, hiina, saksa, soome, taani, läti, araabia, jaapani, norra, prantsuse, kreeka ja eesti keel

2. Loovuskoolitus

kujutav kunst, tarbekunst, lilleseade ja aiandus, tekstiil ja käsitöö

3. Üldhariv koolitus

psühholoogia ja eneseareng, kultuur ja muusika, kodu ja köök, tervis ja ilu

4. Tööalane koolitus

ettevõtlus, projektijuhtimine, klienditeenindus, lapsehoidja koolitus, suhtlemine ja avalik esinemine, motivatsioonkursused, arvutikoolitused, tööotsijate ja koolist väljalangenute koolitused

Liitu meie uudiskirjaga!

Liitun

Lähemalt

Jutuvõistluse kinkekaartide võitjad teada!

Meie 50€ kinkekaartide võitjad on: Agata A. Stipniece, Maaria Semm, Ülle Pruks, Inkari Lindve, Rait Kapp, Liina Laaser, Karin Kruusmaa, Ly Kütt, Gerly Sillaste ja Luule Kuusik. Võtame teiega ühendust!  Emotsionaalseid lugusid saab lugeda meie kodulehel ja ka väljaprinditult õppeklasside seintelt. Suur tänu kõigile osalejatele!

Tartu Rahvaülikooli kursuslaste tööde näitused

Akrüül- ja õlimaali suvekool toimus Lääne-Virumaal Lammasmäel. Seal valminud maale saate näha Pepleri 4 saalis. Juhendaja Robert Suvi.

Lammasmäel toimetasid ka joonistajad, keda juhendas Tiit Varblane. Pastellkriitidega joonistuste näitus on välja pandud Pepleri 4 fuajeesse, Vaksali 7 fuajees on pastell- ja grafiitjoonistused.

Vormsil toimus fotograafia suvekool, mida juhendas Toomas-Vahur Lihtmaa. Fotonäitust saab vaadata Maaülikooli Spordihoone fuajees.

Lähemalt

Soovid vaadata kõiki koolitusi valdkondade kaupa tabelis?

Nüüd saad ka veebis sirvida meie trükitud koolituskalendrit. Klõpsa siin!

Õppida on mõnus!

Lähemalt

Meie kinkekaart on hea kingitus!

Meie kontoritest Pepleri 4 ja Vaksali 7 saab soetada kinkekaarte Teile sobivas vääringus või vormistatuna kingisaajale personaalselt (ühele või mitmele kursusele). Ka E-kinkekaardi väljastamise võimalus! Täpsem info telefonil 7361540 või 7361537.

Kõik teated