Tartu Rahvaülikooli põhialused

Tegevuse põhialused

• Täiskasvanutele erinevate koolitusvõimaluste pakkumine, et tagada parem hakkamasaamine ning konkurentsivõime nii tööturul kui igapäevases elus.

• Tagada mitte ainult isiksuse teadmiste ja oskuste arendamine ühes kindlas valdkonnas, vaid persooni üldine areng ning selle kaudu tema toimetuleku ja kompetentsuse suurendamine.

• Jätkata vabahariduse ning elukestva õppe olulisuse teadvustamist ühiskonnas laiemalt.

• Lähtumine seisukohast, et Tartu linn vajab pidevat ning süsteemset täiskasvanuharidust, mille kaudu tagatakse iga indiviidi rahulolu, turvalisus, aktiivsus ning võimetekohane rakendus.

Tartu Rahvaülikooli peamised tegevusvaldkonnad on:

• Vabahariduslik koolitus

• Tööalane täienduskoolitus

• Projektipõhine koolitus ja tegevus (vaata projektid)

• Kultuuriürituste korraldamine –õpilaste tööde näitused, kontserdid, üritused

Õppetegevus kui kooli põhialus

Kokku õppis 2014 a. Tartu Rahvaülikoolis 6131 õppijat ja töötas 623 õppegruppi.

Õpetajad on 2013.a. õpetanud kokku 10891 tundi. Õppetööd juhendas 170 õpetajat.

Tartu Rahvaülikooli  koolitusvaldkonnad:

1. Keelekoolitus

Keeled: inglise, soome, rootsi, norra, vene, eesti, prantsuse, itaalia, hispaania, saksa, taani, hiina, araabia, pärsia, jaapani keel.

2. Loovuskoolitus

Alavaldkonnad: kujutav kunst, tarbekunst, lilleseade ja aiandus, tekstiil ja käsitöö

3. Üldhariv koolitus

Alavaldkonnad: psühholoogia ja eneseareng, kultuur ja muusika, kodu ja köök, tervis ja ilu

4. Tööalane koolitus

Avalik esinemine, turundus, meeskonnatöö, arvutikoolitus, koolitajate koolitus, projektijuhtimine, suhtlemine meediaga jm. Ametialane koolitus: sekretärikoolitus, lapsehoidjakoolitus, ettevõtluskoolitus, floristikoolitus.

Vajame inglise ja vene keele õpetajaid!

Rahvaülikool ootab oma ridadesse juurde särasilmseid inglise ja vene keele õpetajaid! Kui Sa soovid ja oskad koolitada täiskasvanud inimesi, siis palun võta ühendust 736 1542 või mairi@rahvaylikool.ee. Kohtumiseni!

Tartu Rahvaülikooli suvekoolid 2017

Sel suvel toimuvad rahvaülikooli populaarsed suvekoolid juba 20. korda! Vali oma lemmik ja registreeri kohe.

Suvekoolid 28.06-2.07 Vormsi saarel:

Suvekoolid 11-14.07 Lääne-Virumaal Lammasmäe puhkekeskuses:

Liitu meie uudiskirjaga!

Liitun

Jutuvõistlus Minu rahvaülikool

Tartu Rahvaülikool saab sügisel 30 aastaseks. Meid ei oleks, kui poleks teid, head õppijad! Sünnipäeva puhul kuulutame välja jutuvõistluse „Minu rahvaülikool“. 10 parimat juttu saavad auhinnaks rahvaülikooli hinnalised 50-eurosed kinkekaardid!

Kevadnäitused Tartu Rahvaülikoolis

• EMÜ Spordimajas FOTONÄITUS, eksponeeritud Jaanus Järva juhendatud 2016. a suvekoolis ja fotokursusel valminud tööd (nähtav augusti lõpuni)
  • Rakveres, Art Cafe´s ÕLI-JA AKRÜÜLMAALIDE NÄITUS, eksponeeritud Robert Suvi maalikursuslaste tööd. (nähtav 28.3-30.4.2017) loe edasi...kliki "lähemalt"
Kõik teated