AMIF2016-3 „Eesti keele õpe rahvusvahelise kaitse saajatele“

Tartu Rahvaülikool juhib 01.05.2016 – 31.12.2017 Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi projekti AMIF2016-3 „Eesti keele õpe rahvusvahelise kaitse saajatele“.

Projekti eesmärgiks on õpetada eesti keelt kuni 150 Eestisse saabuvale rahvusvahelise kaitse saajale (täiskasvanutele) 100 tundi osaleja kohta, et toetada nende toimetulekut eestikeelses keskkonnas ja aidata kaasa Eesti ühiskonda lõimumisele. Esmane eesti keele oskus on sisserändajatele eelduseks töö leidmisele ja selle kaudu ka majanduslikule iseseisvumisele.

Projekti raames on välja töötatud eesti keele õpetamise metoodika ja materjalid. Õpetuse metoodika võimaldab A1–A2 taseme keeleoskust omandada ka emakeeles kirjaoskuseta või madala haridustasemega ning varasema võõrkeeleõppe kogemuseta isikutel. Õpetuses on põhirõhk suulisel keelekasutusel ja koolituse edukalt läbinud peaksid tulema toime lihtsates igapäevastes suhtlusolukordades.

Seisuga 01.08.2017 toimub või on projekti raames toimunud keeleõpe Tartus, Tallinnas, Türil, Keilas, Harju-Ristil, Rakveres, Kundas, Pärnus, Haapsalu, Põlvas ja Viljandis. Toimumiskoht oleneb sellest, kuhu Eestisse saabujad elama asuvad.

Keeleõppe mahus 100 tundi on seisuga 01.08.2017 lõpetanud 32 täiskasvanud õppijat. Õppes on osalenud kokku 68 õppijat.

Tartu Rahvaülikooli koostööpartneriteks eesti keele õpetamises on teised vabahariduslikud koolituskeskused, keeleõppe metoodika väljatöötamisse on kaasatud ülikoolide eksperte. Õpetajatöösse on kaasatud üle 20 eesti keele õpetaja eelnimetatud koolituskohtades. Toimunud on 5 õpetajate koostööseminari.

Projekti rahastab Euroopa Liit Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi kaudu ning EV Siseministeerium.

Lisainfo: Ena Drenkhan, SA Tartu Rahvaülikooli koolitus- ja projektijuht ena@rahvaylikool.ee

Liitu meie uudiskirjaga!

Liitun

Jutuvõistlus Minu rahvaülikool

Tartu Rahvaülikool saab sügisel 30 aastaseks. Meid ei oleks, kui poleks teid, head õppijad! Sünnipäeva puhul kuulutame välja jutuvõistluse „Minu rahvaülikool“. 10 parimat juttu saavad auhinnaks rahvaülikooli hinnalised 50-eurosed kinkekaardid!

Lähemalt

Meie kinkekaart on hea kingitus!

Meie kontoritest Pepleri 4 ja Vaksali 7 saab soetada kinkekaarte Teile sobivas vääringus või vormistatuna kingisaajale personaalselt (ühele või mitmele kursusele). Ka E-kinkekaardi väljastamise võimalus! Täpsem info telefonil 7361540 või 7361537.

Kõik teated