Tartu Rahvaülikool

ÕPPIDA ON MÕNUS!

Pakume koolitusi igas vanuses täiskavanutele. Oodatud on kõik, kes soovivad täiendada oma erialaseid või huvialaseid oskusi või õppida midagi päris uut.

Miks tulla rahvaülikooli õppima?

• Oleme 30 aastat tegutsenud usaldusväärne Lõuna-Eesti suurim koolituskeskus. Oleme registreeritud Eesti Hariduse Infosüsteemis (nr 148057).
  • Rahvaülikoolis töötavad kogemustega koolitajad, kes on läbinud täiskasvanute õpetamise koolitused;
  • Ruumid on õppijasõbralikud ja tehniliselt hästi varustatud. Meie personal hoolitseb selle eest, et rahvaülikoolis veedetud aeg oleks õppijale tõeline kvaliteetaeg;
  • Pakume arvukalt kvaliteetseid koolitusi ka töötutele ja tööotsijatele. Oleme Eesti Töötukassa koolituskaardi partner;
  • Rahvaülikooli õppetasu saab paljude koolituste puhul näidata tuludeklaratsioonis koolituskuluna, millest seaduse kohaselt tagastatakse kursuslasele 20% kursusetasust. Meie kursusetasudele käibemaksu ei lisandu;
  • Keelekursuste, tööalaste koolituste ja paljude kunstikursuste õppematerjalid on kursusetasu sees;
  • Ja kõige olulisem - õppida on mõnus!

Tartu Rahvaülikooli missioon

RÜ on täienduskoolitusasutus, mis pakub kultuuriteadlikkust, enesearendust ja loovust soodustavat õpikeskkonda professionaalseks ja isiksuslikuks arenguks.

Peamised tegevussuunad, millele rahvaülikooli tegevus tugineb, on:

I. Täiskasvanute täienduskoolitus
Koolitus erinevas vormis ja valdkondades, mille eesmärgiks on täiskasvanute enesetäiendamine ja -arendamine ning koolitus eri valdkondades, mille eesmärgiks on tööalane täiendus, sh uue eriala omandamine. Kursustel on võimalik osaleda ka Töötukassa suunamisel.

Õppekeskkond on koolituskeskuses mugav ja meeldiv, õppegrupid on reeglina väikesed. See annab võimaluse tegeleda igaühega lähtuvalt tema soovidest ja õppimiskogemusest. Õppeajal ootab meie kursuslasi alati kuum kohv või tee.

Rahvaülikoolis töötab üle 200 kogenud ja hinnatud koolitaja.
Õppeaastal õpib Tartu Rahvaülikoolis umbes 6000 inimest, õppegruppe on üle 600. Rahvaülikoolis on kursuslasi igas vanuses.

II. Kultuuriürituste korraldamine
Projektipõhiste kohalike ja rahvusvaheliste kultuuriürituste korraldamine - kunsti ja käsitöö näitused, festivalid, kontserdid.

III. Projektipõhine tegevus
Eesti ja rahvusvaheliste projektide ettevalmistamine ja läbiviimine, mille eesmärgiks on nii kooli kui kohaliku piirkonna arengule kaasaaitamine. Vaata lähemalt siin.

Tartu Rahvaülikooli visioon

RÜ on jätkusuutlik, paindlik, eri sihtgruppide vajadustele ja huvidele vastav täienduskoolitusasutus, mis kannab demokraatlikke haridusväärtusi, millel on kaasaegne tehnoloogiline baas, pädevad koolitajad ja inspireeriv õpikeskond. RÜ on mitteformaalse hariduse keskus, mis on tuntud ja hinnatud Eestis ja piiriüleselt.

Tartu Rahvaülikool on asutatud 1987.aastal. 14 aastat tegutses kool Tartu Kultuuriülikooli nime all. 2001.a loodi sihtasutus Tartu Rahvaülikool.
Tartu Rahvaülikool on iseseisev juriidiline sihtasutus, mille asutajateks on:
• Tartu Linnavalitsus
• Tartu Kultuuriülikooli Selts
• Turu Täiskasvanute Koolituse Sihtasutus (Soome)

Kõrgem juhtiv organ on sihtasutuse nõukogu.
Nõukogu esimees - Helmer Jõgi, nõukogu liikmed Terje Haidak, Tiia Teppan, Lauri Breede, Heimo Välimäki, Harri Seikola ja Reet Valgmaa.

Tartu Rahvaülikooli juhatuse liige: Maire Breede.

Tartu Rahvaülikool on Eesti Rahvaülikoolide Liidu asutajaliige. Eesti Rahvaülikoolide Liit kuulub Eesti Vabaharidusliitu.

Tartu Rahvaülikool lähtub oma tegevuses Vabaühenduste eetikakoodeksist http://www.ngo.ee/eetikakoodeks.

Oleme alati Teie jaoks olemas – professionaalsed, paindlikud, avatud uutele ideedele ning koostööle.

Liitu meie uudiskirjaga!

Liitun

Lähemalt

Jutuvõistluse kinkekaartide võitjad teada!

Meie 50€ kinkekaartide võitjad on: Agata A. Stipniece, Maaria Semm, Ülle Pruks, Inkari Lindve, Rait Kapp, Liina Laaser, Karin Kruusmaa, Ly Kütt, Gerly Sillaste ja Luule Kuusik. Võtame teiega ühendust!  Emotsionaalseid lugusid saab lugeda meie kodulehel ja ka väljaprinditult õppeklasside seintelt. Suur tänu kõigile osalejatele!

Tartu Rahvaülikooli kursuslaste tööde näitused

Akrüül- ja õlimaali suvekool toimus Lääne-Virumaal Lammasmäel. Seal valminud maale saate näha Pepleri 4 saalis. Juhendaja Robert Suvi.

Lammasmäel toimetasid ka joonistajad, keda juhendas Tiit Varblane. Pastellkriitidega joonistuste näitus on välja pandud Pepleri 4 fuajeesse, Vaksali 7 fuajees on pastell- ja grafiitjoonistused.

Vormsil toimus fotograafia suvekool, mida juhendas Toomas-Vahur Lihtmaa. Fotonäitust saab vaadata Maaülikooli Spordihoone fuajees.

Lähemalt

Soovid vaadata kõiki koolitusi valdkondade kaupa tabelis?

Nüüd saad ka veebis sirvida meie trükitud koolituskalendrit. Klõpsa siin!

Õppida on mõnus!

Lähemalt

Meie kinkekaart on hea kingitus!

Meie kontoritest Pepleri 4 ja Vaksali 7 saab soetada kinkekaarte Teile sobivas vääringus või vormistatuna kingisaajale personaalselt (ühele või mitmele kursusele). Ka E-kinkekaardi väljastamise võimalus! Täpsem info telefonil 7361540 või 7361537.

Kõik teated