Tartu Rahvaülikool

ÕPPIDA ON MÕNUS!

Pakume koolitusi igas vanuses täiskavanutele. Oodatud on kõik, kes soovivad täiendada oma erialaseid või huvialaseid oskusi või õppida midagi päris uut.

Miks tulla rahvaülikooli õppima?

• Oleme 30 aastat tegutsenud usaldusväärne Lõuna-Eesti suurim koolituskeskus. Oleme registreeritud Eesti Hariduse Infosüsteemis (nr 148057).
  • Rahvaülikoolis töötavad kogemustega koolitajad, kes on läbinud täiskasvanute õpetamise koolitused;
  • Ruumid on õppijasõbralikud ja tehniliselt hästi varustatud. Meie personal hoolitseb selle eest, et rahvaülikoolis veedetud aeg oleks õppijale tõeline kvaliteetaeg;
  • Pakume arvukalt kvaliteetseid koolitusi ka töötutele ja tööotsijatele. Oleme Eesti Töötukassa koolituskaardi partner;
  • Rahvaülikooli õppetasu saab paljude koolituste puhul näidata tuludeklaratsioonis koolituskuluna, millest seaduse kohaselt tagastatakse kursuslasele 20% kursusetasust. Meie kursusetasudele käibemaksu ei lisandu;
  • Keelekursuste, tööalaste koolituste ja paljude kunstikursuste õppematerjalid on kursusetasu sees;
  • Ja kõige olulisem - õppida on mõnus!

Tartu Rahvaülikooli missioon

RÜ on täienduskoolitusasutus, mis pakub kultuuriteadlikkust, enesearendust ja loovust soodustavat õpikeskkonda professionaalseks ja isiksuslikuks arenguks.

Peamised tegevussuunad, millele rahvaülikooli tegevus tugineb, on:

I. Täiskasvanute täienduskoolitus
Koolitus erinevas vormis ja valdkondades, mille eesmärgiks on täiskasvanute enesetäiendamine ja -arendamine ning koolitus eri valdkondades, mille eesmärgiks on tööalane täiendus, sh uue eriala omandamine. Kursustel on võimalik osaleda ka Töötukassa suunamisel.

Õppekeskkond on koolituskeskuses mugav ja meeldiv, õppegrupid on reeglina väikesed. See annab võimaluse tegeleda igaühega lähtuvalt tema soovidest ja õppimiskogemusest. Õppeajal ootab meie kursuslasi alati kuum kohv või tee.

Rahvaülikoolis töötab üle 150 kogenud ja hinnatud koolitaja.
Õppeaastal õpib Tartu Rahvaülikoolis üle 6000 inimese, õppegruppe on üle 500. Rahvaülikoolis on kursuslasi igas vanuses.

II. Kultuuriürituste korraldamine
Projektipõhiste kohalike ja rahvusvaheliste kultuuriürituste korraldamine - kunsti ja käsitöö näitused, festivalid, kontserdid.

III. Projektipõhine tegevus
Eesti ja rahvusvaheliste projektide ettevalmistamine ja läbiviimine, mille eesmärgiks on nii kooli kui kohaliku piirkonna arengule kaasaaitamine.

Tartu Rahvaülikooli visioon

RÜ on jätkusuutlik, paindlik, eri sihtgruppide vajadustele ja huvidele vastav täienduskoolitusasutus, mis kannab demokraatlikke haridusväärtusi, millel on kaasaegne tehnoloogiline baas, pädevad koolitajad ja inspireeriv õpikeskond. RÜ on mitteformaalse hariduse keskus, mis on tuntud ja hinnatud Eestis ja piiriüleselt.

Tartu Rahvaülikool on asutatud 1987.aastal. 14 aastat tegutses kool Tartu Kultuuriülikooli nime all. 2001.a loodi sihtasutus Tartu Rahvaülikool.
Tartu Rahvaülikool on iseseisev juriidiline sihtasutus, mille asutajateks on:
• Tartu Linnavalitsus
• Tartu Kultuuriülikooli Selts
• Turu Täiskasvanute Koolituse Sihtasutus (Soome)

Kõrgem juhtiv organ on sihtasutuse nõukogu.
Nõukogu esimees - Helmer Jõgi, nõukogu liikmed Terje Haidak, Tiia Teppan, Lauri Breede, Heimo Välimäki, Harri Seikola ja Reet Valgmaa.

Tartu Rahvaülikooli juhatuse liige:  Maire Breede.

Tartu Rahvaülikool on Eesti Rahvaülikoolide Liidu asutajaliige. Eesti Rahvaülikoolide Liit kuulub Eesti Vabaharidusliitu.

Tartu Rahvaülikool lähtub oma tegevuses Vabaühenduste eetikakoodeksist http://www.ngo.ee/eetikakoodeks.

Oleme alati Teie jaoks olemas – professionaalsed, paindlikud, avatud uutele ideedele ning koostööle.

Õppida on mõnus!

Vajame inglise ja vene keele õpetajaid!

Rahvaülikool ootab oma ridadesse juurde särasilmseid inglise ja vene keele õpetajaid! Kui Sa soovid ja oskad koolitada täiskasvanud inimesi, siis palun võta ühendust 736 1542 või mairi@rahvaylikool.ee. Kohtumiseni!

Liitu meie uudiskirjaga!

Liitun

Kevadnäitused Tartu Rahvaülikoolis

• EMÜ Spordimajas FOTONÄITUS, eksponeeritud Jaanus Järva juhendatud 2016. a suvekoolis ja fotokursusel valminud tööd (nähtav augusti lõpuni)
  • Rakveres, Art Cafe´s ÕLI-JA AKRÜÜLMAALIDE NÄITUS, eksponeeritud Robert Suvi maalikursuslaste tööd. (nähtav 28.3-30.4.2017) loe edasi...kliki "lähemalt"

Oluline info õppijale kelle kursused toimuvad meie Kunstikeskuses, Vaksali 7

Kolmapäevast (22.03) alates on Vaksali tänav Riia ja Tiigi tn vahelisel lõigul teetööde tõttu liikluseks suletud! Kogu tänav rekonstrueeritakse, ehitatakse välja kergliiklusteed ja hoopis uue ilme saab jaamahoone esine.
Lisainfo Tartu linna kodulehel

Tartu Rahvaülikooli suvekoolid 2017

Sel suvel toimuvad rahvaülikooli populaarsed suvekoolid juba 20. korda! Vali oma lemmik ja registreeri kohe.

Suvekoolid 28.06-2.07 Vormsi saarel:

Suvekoolid 11-14.07 Lääne-Virumaal Lammasmäe puhkekeskuses:

Kõik teated