Käsitöö

Pakume erinevaid õppepäevi koduomanikele, kes soovivad olla kursis ökonoomsema ja targema kodumajandamisega.

Käsitöö: Helmestikand

Helmestikandiga kaunistatakse rõivaesemeid või meisterdatakse neid niidi abil liites ehteid. Helmestega ümbritsedes saab näiteks lapikust poolvääriskivist, nööbist või muust kaunistuseks sobivast asjast ilusa ehte - prossi, kaelakee või juuksekaunistuse. Helmestikandit saab veel kasutada lapitöö või kudumi kaunistamiseks ning lisandiks nahast aksessuaaridele.

Käsitöö: Iiri pits

Iiri pits on heegelnõelaga heegeldatud käsitööpitsidest kõige suursugusem, kuid ka üsna keerukas ja aeganõudev. Peamine erinevus tavapärasest heegeldamisest on võte, et algul heegeldatakse üksikmotiivid valmis ja siis ühendatakse omavahel kas korrapärase või ebakorrapärase võrgu abil. Mustritest kõige levinumad on taimemotiivid.

Käsitöö: Õmblusteta kudumid

Kudumiseks on mitmeid erinevaid võimalusi - sellel kursusel tutvustatakse õmblusteta kudumeid. Miks on õmblusteta kudumine hea - seda saab teada ja ise proovida meie kursusel.

Käsitöö: Paeltikand

Paeltikand on imelihtne tehnika, mis ei nõua varasemat tikkimisoskust. Paeltikanditega saab kaunistada aksessuaare, rõivaid, kodutekstiile ja vilditud esemeid. Paeltikandiga kaunistatud suvekleidid ja pluusid on naiselikud ja pidulikud.

Käsitöö: Tikkimiskursus

Kursus on mõeldud tikkimishuvilistele, kes soovivad tundma õppida erinevaid võimalusi ja tikkimispisteid. Tutvustatakse tikkimisraamatuid ja -blogisid, tikandiliike ja maailmakuulsaid tikandeid.

Käsitöö: Virve tikkimiskool

Tikkimine on looming - kõike, mida saab joonistada ja maalida, seda saab ka tikkida. Tikkimiskoolis saab edasi arendada kooliajal omandatud oskusi, mitmekesistada oma tööoskusi või õppida hoopis midagi uut. Klassikalisi tikkimistehnikaid ja rahvuslikku tikandit õpetab suurte kogemustega tikkimismeister Virve Valtmann-Valdson

Viimased pildialbumid

Virve tikkimiskool 2016

Kudumine ja heegeldamine kevad 2015

Virve tikkimisklubi kevad 2015

Vaata ka