Tekstiil ja käsitöö

Käsitöö

Pakume erinevaid õppepäevi koduomanikele, kes soovivad olla kursis ökonoomsema ja targema kodumajandamisega.

Õmblemine

Õmblemine on tore töö, mille tulemusena valmib üsna kiiresti mingi praktiline ese. Paljudele inimestele annab õmblusoskus võimaluse omanäoliselt ja põnevalt rõivastuda, kuid õmblusmasina taga võib valmida ka ilus padi või seinapilt. Pakume erinevaid õmbuskursusi, kus saab omandada õmblemise algteadmisi ja oskusi, meeste- ja naisterõivaste konstrueerimist, koerariiete õmblemist, lapitööd ning veel palju muud huvitavat.

Siidimaal

Siidimaaliks nimetatakse siidi maalimist värvilahusega, mis kantakse kangale otse pintsliga. Tekstiili dekoreerimisega on tegeldud sama kaua, kui on tuntud kanga valmistamise kunsti, kuid kanga maalimine hobina on laialt levinud viimastel aastakümnenditel.

Tekstiilitrükk

Kangale mustrite trükkimine on tuntud juba väga ammustest aegadest. Kanga kaunistamiseks ja sellele mustrite trükkimiseks on mitmeid võimalusi: trükkida saab šablooni abil, pakkudega, pitsiga jt vahenditega.

Viltimine

Viltimist peetakse maailma vanimaks tekstiilitehnikaks. Vilt on kangas, mis tekib villakiudude haakumisel, selles kangas pole ei lõime ega kudet. Vildil on kõik villase eseme head omadused, ta on elastne ning kergesti vormitav, kaitseb meid nii külma kui sooja eest. Armastatud tehnikalt on nime saanud talvesaapad - vildid. Kübaraid ja tuhvleid valmistati töökodades järjest keerukamate töövahendite ja tehnoloogiaga ning seepärast kadus viltimistehnika Eestis tuntud käsitöötehnikate hulgast. Õnneks säilis viltimine oma ehedal kujul meist põhja pool, muutude Islandil ja Soomes tekstiilikunstnike seas populaarseks. Nende kaudu jõudis viltimine Eestisse tagasi.
Keskkond on sõbralik ja koostööd teha on hea ja lihtne. Ma tulen siia hea meelega, sest ma lausa eluliselt vajan arengut ja uuendusi. Alati ollakse altid uuendustele ja ideedele. Rahvaülikoolil on häbematu julgus katsetada igasuguste teemadega :).
tekstiilikunstnik Airi Gailit